Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Thor 2023 proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Thor 2023 proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
květen 2023
Emisní náklad
5000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Stříbrná mince vzdává hold zbožňovanému superhrdinovi komiksového vydavatelství Marvel, kterého zná celý svět jako Thora.

Ságy starých vikingů hovoří o místě jménem Asgard, které je domovem bohů. Vládcem severského panteonu je Odin, ale největší oblibě se těší jeho syn Thor – bůh hromu. Není se čemu divit. Zatímco Odin je vznešený a protřelý politik, Thor je prostý a přímý muž, který je obyčejným lidem mnohem bližší a sympatičtější. Tento hromotluk proslul jako nepřemožitelný válečník. V boji mu slouží nadlidská síla, odvaha a také nezastavitelné kladivo Mjolnir, které může s neomylnou přesností vrhnout na své nepřátele… Lidé se po stovky let domnívali, že jde o pouhou pověst, ale pak se Thor zjevil na Zemi. Vyslal ho sem jeho otec, aby se naučil lidskosti, pokoře a zodpovědnosti. Thor nakonec mezi smrtelníky skutečně vyzrál. Našel nejen sám sebe, ale také nový domov, lásku i přátele – superhrdiny z týmu Avengers. Po jejich boku chrání Zemi před všemi hrozbami – šílenými zločinci, mimozemskými vetřelci i zlými bohy…

Reverzní strana mince předkládá mocného Thora, který v pravici třímá své věrné kladivo. Jeho ikonický plášť je opatřen červeným kolorováním. Averz je pak věnován nezbytným atributům emitenta, kterým je ostrov Niue – tedy státnímu znaku, nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD) a roku emise 2023. Ražba, která vychází v oficiální licenci společnosti Marvel, je dílem Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do elegantní krabičky s komiksovou ilustrací.

Specifikace

Číslo
84511-758
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...