Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Kylo Ren proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Kylo Ren proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
říjen 2019
Emisní náklad
10000 ks
Cena
2 590 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Hrdinové Star Wars

Hrdinové vesmírné ságy Star Wars jsou na pamětních mincích jako doma. Stříbrná mince s motivem IX. filmové epizody je věnována zlovolnému Kylo Renovi.

Po skončení Galaktické občanské války a pádu Impéria znovu nastal čas Republiky a spolu s ní se měl opět zrodit řád rytířů Jedi. Jeho nejslibnější nadějí se stal Ben Solo – syn Hana Sola a princezny Leiy. Chlapec obdařený spojením se Sílou se stal chráněncem Luka Skywalkera, který se ze svého synovce snažil vychovat moudrého a spravedlivého rytíře. V neklidném Benovi však převládlo dědictví jeho děda a podlehl Temné straně. Jako Kylo Ren se pak rozhodl ovládnout celý vesmír…

Reverzní strana mince předkládá hned dvě vyobrazení Kylo Rena – jedno je reliéfní a jedno kolorované. V živých barvách ho doprovázejí jeho stormtroopeři, rytíři a stíhačky TIE. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2019 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84207-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélanské dolary
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40,6 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...