Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Rey proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Rey proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
říjen 2019
Emisní náklad
10000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Hrdinové Star Wars

Hrdinové vesmírné ságy Star Wars jsou na pamětních mincích jako doma. Stříbrná mince s motivem IX. filmové epizody je věnována odvážné Rey.

Dívka jménem Rey strávila celý svůj život na zapadlé písečné planetě Jakku – osamělá a bez pomoci.
Nehostinná poušť nenabízí mnoho příležitostí k obživě, a tak se musela spolehnout na svůj důvtip. Přežívala na pozůstatcích obrovské bitvy z časů Galaktické občanské války a bláhově snila o lepší budoucnosti. Jednoho dne jí ale zkřížil cestu malý droid BB-8 hledající pomoc a vrhnul ji do víru vesmírného dobrodružství, ve kterém spolu soupeří Světlá a Temná strana Síly…

Reverzní strana mince předkládá hned dvě vyobrazení Rey – jedno je reliéfní a jedno kolorované. V živých barvách ji doprovázejí její věrní spolubojovníci. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2019 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84205-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dolary
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40,6 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...