Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Kylo Ren proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Kylo Ren proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
říjen 2019
Emisní náklad
10000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Hrdinové Star Wars

Hrdinové vesmírné ságy Star Wars jsou na pamětních mincích jako doma. Stříbrná mince s motivem IX. filmové epizody je věnována zlovolnému Kylo Renovi.

Po skončení Galaktické občanské války a pádu Impéria znovu nastal čas Republiky a spolu s ní se měl opět zrodit řád rytířů Jedi. Jeho nejslibnější nadějí se stal Ben Solo – syn Hana Sola a princezny Leiy. Chlapec obdařený spojením se Sílou se stal chráněncem Luka Skywalkera, který se ze svého synovce snažil vychovat moudrého a spravedlivého rytíře. V neklidném Benovi však převládlo dědictví jeho děda a podlehl Temné straně. Jako Kylo Ren se pak rozhodl ovládnout celý vesmír…

Reverzní strana mince předkládá hned dvě vyobrazení Kylo Rena – jedno je reliéfní a jedno kolorované. V živých barvách ho doprovázejí jeho stormtroopeři, rytíři a stíhačky TIE. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2019 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84207-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélanské dolary
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40,6 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...