Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Rey proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Rey proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
říjen 2019
Emisní náklad
10000 ks
Cena
2 590 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Hrdinové Star Wars

Hrdinové vesmírné ságy Star Wars jsou na pamětních mincích jako doma. Stříbrná mince s motivem IX. filmové epizody je věnována odvážné Rey.

Dívka jménem Rey strávila celý svůj život na zapadlé písečné planetě Jakku – osamělá a bez pomoci.
Nehostinná poušť nenabízí mnoho příležitostí k obživě, a tak se musela spolehnout na svůj důvtip. Přežívala na pozůstatcích obrovské bitvy z časů Galaktické občanské války a bláhově snila o lepší budoucnosti. Jednoho dne jí ale zkřížil cestu malý droid BB-8 hledající pomoc a vrhnul ji do víru vesmírného dobrodružství, ve kterém spolu soupeří Světlá a Temná strana Síly…

Reverzní strana mince předkládá hned dvě vyobrazení Rey – jedno je reliéfní a jedno kolorované. V živých barvách ji doprovázejí její věrní spolubojovníci. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2019 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84205-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva novozélandské dolary
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40,6 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...