Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Stormtrooper proof

Stříbrná mince 1 Oz 2 NZD Star Wars Stormtrooper proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2019
Emisní náklad
10000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Hrdinové Star Wars

Série pamětních mincí s motivy vesmírné ságy Star Wars dosud představovala hrdiny, jejichž jména zná každý správný fanoušek. Nyní se ale v ryzím stříbře objevuje armáda anonymních stormtrooperů.

Slovo stormtrooper pochází z německého pojmu „Sturmtruppen“, kterým byli za první světové války označovány „úderné jednotky“. Členové těchto oddílů stávali v čele útoků na nedobytné zákopy, a museli proto prokazovat vysokou míru iniciativy a odvahy. Není divu, že si je George Lucas zvolil jako předobraz elitních vesmírných vojáků, kteří napříč galaxií šíří vůli svého císaře. Protože při vymýšlení galaktického Impéria se inspiroval také událostmi druhé světové války, dal stormtrooperům do vínku ještě něco z nacistické ideologie. Zcela potlačil jejich individualitu – zahalil je do jednotné bílé zbroje a jejich tváře zakryl ikonickými přilbami připomínajícími plynové masky. Stormtroopeři jsou obávaní, krutí a neváhají terorizovat nevinné civilní obyvatelstvo. Pokud jeden z nich padne, jeho spolubojovníci se nad tím ani nepozastaví a pokračují dál v boji.

Reverzní strana mince předkládá trojici stormtrooperů ozbrojených blastery na palubě Hvězdy smrti. Averz mince pak patří náležitostem emitenta, kterým je tichomořský ostrov Niue – portrétu a jménu panovnice Alžběty II., roku emise 2019 a nominální hodnotě TWO DOLLARS (NZD). Oficiálně licencovaná ražba je dílem výtvarného týmu Novozélandské mincovny.

Každá emise je uložena do luxusní krabičky, která minci nejen ochrání, ale také elegantně vystaví.

 

Specifikace

Číslo
84200-751
Emitent
Niue
Nominální hodnota
dva nzd
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40,6 mm
Balení
Dřevěná etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...