Stříbrná mince 1 Oz Star Wars 2020 Death Star proof

Stříbrná mince 1 Oz Star Wars 2020 Death Star proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červenec 2020
Emisní náklad
5000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Pamětní emise s motivy Hvězdných válek představují nejrůznější mimozemšťany, droidy, vesmírné lodě, … Je ale jeden objekt, jehož podoba si o vyobrazení na stříbrné minci přímo říká. Je jím Hvězda smrti.

Na první pohled malý měsíc, po přiblížení monumentální vesmírná stanice. Taková je bitevní instalace Galaktického impéria jménem Hvězda smrti, která má jediný účel – ničit celé planety, jež se vzepřou vůli císaře. Zosobnění imperiální doktríny strachu mělo přesvědčit odpůrce režimu, aby složili zbraně, ale nestalo se tak. Alianci rebelů se za cenu obrovských ztrát podařilo ukořistit tajné plány stanice, které odhalily, že Hvězda smrti není tak nezranitelná, jak by se mohlo zdát...

Reverzní stranu mince beze zbytku vyplňuje ikonický pohled na Hvězdu smrti. Averzní strana pak nese portrét a jméno panovnice Alžběty II., rok vydání 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD) – tedy atributy emitenta mince, kterým je tichomořský ostrov Niue. Oficiálně licencovaná mince je dílem výtvarného týmu Novozélandské mincovny.

Součástí každé mince je rafinovaná dřevěná krabička, díky které si svou vesmírnou stanici budete moci elegantně vystavit.

Specifikace

Číslo
84309-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
40 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...