Stříbrná mince 1 Oz Star Wars 2020 Strážci říše Clone Trooper proof

Stříbrná mince 1 Oz Star Wars 2020 Strážci říše Clone Trooper proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červen 2020
Emisní náklad
2000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Druhá stříbrná mince z cyklu Novozélandské mincovny, který představuje bojovníky z filmové ságy Star Wars, je věnována klonovým vojákům.

Když se Galaktická republika ocitla ve válce s Konfederací nezávislých systémů, ukázalo se, že je na otevřený mezihvězdný konflikt zoufale nepřipravená. Její elitní služebníci – rytíři řádu Jedi – sice byli nepřekonatelnými válečníky, ale ve srovnání s nekonečnými zástupy bitevních droidů, kterými disponovali separatisté, jich byla jenom hrstka. Kde urychleně vzít armádu, která by republiku nejen ochránila, ale zároveň přešla do protiútoku? Odpovědí se stali naklonovaní vojáci – genetické kopie námezdního lovce Janga Fetta, které prodělaly zrychlený růst a prošly výcvikem, jenž jim umožnil bojovat na všech frontách. Identičtí muži odění do bílých zbrojí se vyznamenali v bitvách na povrchu planet i v hlubinách kosmu. Není proto divu, že dali jméno celému konfliktu, který vstoupil do dějin jako Klonové války.

Reverzní strana obdélníkové mince zkrášlené patinou předkládá kolorovanou polopostavu klonového vojáka, který svírá blaster. V plastickém reliéfu na pozadí je pak nastoupena celá četa. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84306-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...