Stříbrná mince 1 Oz Star Wars 2020 Strážci říše Death Trooper proof

Stříbrná mince 1 Oz Star Wars 2020 Strážci říše Death Trooper proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červen 2020
Emisní náklad
2000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Třetí stříbrná mince z cyklu Novozélandské mincovny, který představuje bojovníky z filmové ságy Star Wars, je věnována deathtrooperům.

Stormtroopery zná každý nepřítel Galaktického impéria – jsou obávaní a nemilosrdní a nelze je přehlédnout. Vojáci zakuklení do anonymních bílých zbrojí se proto v žádném případě nehodí na tajné mise, jakými jsou atentáty, sabotáže a špionáž, a tak se zrodili deathtroopeři. Speciální komando, které podléhá imperiální rozvědce, bez zaváhání splní i tu nejšpinavější práci. Hrozivé černé brnění si mohou obléci jenom ti nejlepší stormtroopeři z nejlepších, kteří jsou zcela oddaní své říši a její ideologii. Jako deathtroopeři pak operují v malých jednotkách, kde má každý muž svou specializaci. Najdou se mezi nimi ostrostřelci či demoliční experti, ale všichni jsou mistry improvizace, kterým nejlépe svědčí partyzánský způsob boje.

Reverzní strana obdélníkové mince zkrášlené patinou předkládá kolorovanou polopostavu deathtroopera. Plastický reliéf na pozadí pak předkládá jeho spolubojovníky při bitvě o planetu Scarif. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84307-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...