Stříbrná mince 1 Oz Star Wars 2020 Strážci říše Praetorian Guard proof

Stříbrná mince 1 Oz Star Wars 2020 Strážci říše Praetorian Guard proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červen 2020
Emisní náklad
2000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Čtvrtá stříbrná mince z cyklu Novozélandské mincovny, který představuje bojovníky z filmové ságy Star Wars, je věnována pretoriánské gardě.

Každý tyran má zástupy nepřátel, kteří ho touží svrhnout, a ani obávaní sithští lordi nejsou výjimkou. Proto se obklopují oddanými služebníky, kteří při jejich ochraně bez zaváhání položí život. Také nejvyšší vůdce Snoke po vzoru svého slavného předchůdce – císaře Palpatina – vybudoval jednotku elitní osobní stráže. Tato pretoriánská garda čítá čtyři dvojice bojovníků – nehybných a mlčenlivých, s tvářemi ukrytými za neprůhledným hledím, kteří trpělivě čekají, až jejich pán vydá pokyn zabíjet. Protože největšími nepřáteli Sithů jsou rytíři Jedi, kteří vládnou obávanými světelnými meči, jsou pretoriáni experty v boji na blízko. K útoku jim slouží nejrůznější exotické čepele a před světelnými meči je chrání hrozivě vyhlížející rudé brnění.

Reverzní strana obdélníkové mince zkrášlené patinou předkládá kolorovanou polopostavu pretoriána, který svírá čepel. V plastickém reliéfu na pozadí je pak nastoupena trojice jeho druhů a z trůnu na ně shlíží nejvyšší vůdce Snoke. Vydavatelem mince je tichomořský ostrov Niue, a její averzní strana proto nese jeho atributy – portrét a jméno královny Alžběty II., rok vydání mince 2020 a nominální hodnotu TWO DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované ražby je dílem výtvarného kolektivu New Zealand Mint.

Mince je uložena do speciální krabičky, která ji ochrání, a zasazena do akrylového rámečku, který umožní její vystavení.

Specifikace

Číslo
84308-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...