Stříbrná mince 1 Oz Star Wars Impérium vrací úder - 40.výročí proof

Stříbrná mince 1 Oz Star Wars Impérium vrací úder - 40.výročí proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červen 2020

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Cyklus s motivy z filmových plakátů Star Wars rozšiřuje stříbrná mince věnovaná epizodě s podtitulem Impérium vrací úder.

„Povstalcům nastaly těžké časy. I když byla Hvězda smrti zničena, jednotky Impéria vyhnaly povstalce z tajné základny a pronásledovaly je po celé galaxii. Skupina bojovníků za svobodu vedená Lukem Skywalkerem unikla obávané imperiální flotile a vybudovala novou tajnou základnu na ledové planetě Hoth. Zlý lord Darth Vader posedlý hledáním Skywalkera vypustil tisíce automatických sond do všech koutů vesmíru…“ Těmito slovy začíná první pokračování zbožňované vesmírné ságy. Zatímco původní film byl plný naděje a vítězství dobra nad zlem, druhý je mnohem temnější a plný zoufalství. Hlavní hrdinové zakusí nejednu prohru…

Reverzní strana netradiční obdélníkové mince má podobu původního filmového plakátu. V atraktivním kolorování se vyjímají hlavní postavy – Luke Skywalker, princezna Leia, Han Solo, Chewbacca, C-3PO, R2-D2, Boba Fett a Darth Vader – doplněné řadou droidů, povstalců, bojových strojů i vesmírných lodí. Kompozici uzavírá logo oslav 40. výročí uvedení filmu do kin. Averzní strana mince pak nese atributy jejího emitenta, kterým je tichomořský ostrov Niue – čili jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet vydání mince 2020 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD). Podoba oficiálně licencované mince je dílem designérů Novozélandské mincovny.

Mince je uložena do elegantního balení – speciální rámeček ji ochrání a zároveň umožní její elegantní vystavení.

Specifikace

Číslo
84303-751
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
53 x 36 mm
Balení
kartonová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...