Stříbrná mince 3 Oz Mechanická beruška proof

Stříbrná mince 3 Oz Mechanická beruška proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2021
Emisní náklad
999 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Inovativní stříbrná mince, která působivě kombinuje přírodní a umělé motivy, se zamýšlí nad tím, kudy by se ubírala evoluce, kdyby do ní zasáhl člověk. Jejím ústředním prvkem je mechanická beruška.

Slunéčko sedmitečné, které je známější prostě a jednoduše jako beruška, je pravděpodobně nejslavnějším broukem na světě. Vděčí za to svému půvabnému vzhledu – červeně zbarveným krovkám se třemi černými tečkami na každé straně a jednou tečkou společnou pro obě krovky. Berušky však nejsou jenom krásné, ale také užitečné, protože se živí škůdci – například mšicemi, kterých za život spořádají celé stovky. Lidé odpradávna věří, že slunéčko sedmitečné nosí štěstí – možná proto, že sedmička je šťastné číslo. Přináší také zdraví – komu se posadí na ruku, ten se nemusí bát nemocí. Kvůli své jasně červené barvě je zvěstovatelem lásky a další pověra praví, že odnáší lidská přání až k bohu…

Reverzní strana pamětní mince předkládá neobyčejnou berušku – zatímco její krovky jsou zcela přirozené, zbytek těla je tvořen ozubenými kolečky, písty a jinými mechanickými součástkami. Mechanická je i květina, na které beruška sedí. Reverz je zpracován unikátní vícevrstvou technikou, která mu propůjčuje živé barvy. Averzní stranu pak vyplňuje propracovaný hodinový strojek, do kterého jsou zakomponovány atributy emitenta mince – státní znak Mongolska a nominální hodnota 2000 TOGROG. To vše je zpracováno v hlubokém reliéfu.

Neobvyklá mince společnosti Power Coin je uložena do elegantní etue. Představuje atraktivní přírůstek do sbírky, ale také originální dárek pro štěstí.

Specifikace

Číslo
84512-758
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
93,3 g
Průměr
45 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...