Stříbrná mince 3 Oz Mechanická včela proof

Stříbrná mince 3 Oz Mechanická včela proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2020
Emisní náklad
999 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Inovativní stříbrná mince, která působivě kombinuje přírodní a umělé motivy, se zamýšlí nad tím, kudy by se ubírala evoluce, kdyby do ní zasáhl člověk. Jejím ústředním prvkem je mechanická včela.

Včely medonosné jsou nesmírně užitečným druhem hmyzu a jejich role v ekosystému celé planety je nenahraditelná. Rozhodně nejde jenom o produkci medu, kterou mají tito pilní tvorečkové zakotvenou přímo ve jméně. Mnohem důležitější je jejich schopnost opylovat zeleň – zemědělské plodiny a volně rostoucí rostliny. Albert Einstein jednou prohlásil, že až vymřou včely, lidstvo je přežije o pouhé čtyři roky. Bez opylení totiž nebude úroda, a zvířata i lidé tak zemřou hlady. Přesto včely považujeme za naprostou samozřejmost a nebereme v potaz, že ze světa nenávratně mizí. Na jejich úbytku se podepisují klimatické změny, intenzivní hospodaření, používání chemikálií, ale také bakterie, roztoči či cizopasní brouci.

Reverzní strana pamětní mince předkládá neobyčejnou včelu – zatímco povrch jejího těla je zcela přirozený, vnitřek je tvořen ozubenými kolečky, písty a jinými mechanickými součástkami. Dalším výrazným prvkem kompozice je včelí plástev. Reverz je zpracován unikátní vícevrstvou technikou, která mu propůjčuje živé barvy. Averzní stranu pak vyplňuje propracovaný hodinový strojek, do kterého jsou zakomponovány atributy emitenta mince – státní znak Mongolska a nominální hodnota 2000 TOGROG. To vše je zpracováno v hlubokém reliéfu.

Neobvyklá mince společnosti Power Coin je uložena do elegantní etue. Představuje atraktivní přírůstek do sbírky, ale také originální dárek.

Specifikace

Číslo
84537-758
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
93,3 g
Průměr
45 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...