Stříbrná mince 3 Oz Mechanická želva proof

Stříbrná mince 3 Oz Mechanická želva proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2022
Emisní náklad
999 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Inovativní stříbrná mince, která působivě kombinuje přírodní a umělé motivy, se zamýšlí nad tím, kudy by se ubírala evoluce, kdyby do ní zasáhl člověk. Jejím ústředním prvkem je mechanická želva.

Želva je prastarým symbolem uctívaným po celém světě. Zvláštní místo má například v čínském učení feng-šuej, indickém buddhismu či víře domorodých Američanů. Obrněný a opatrně se pohybující tvor je ztělesněním bezpečí a jistoty. Představuje stabilitu, vytrvalost a odhodlání, a tak pomůže každému, koho čeká náročný či riskantní úkol – ať už jde o studium nebo o podnikání. Želvy jsou proslulé svou dlouhověkostí, pročež jsou také symbolem pevného zdraví a vitality. Není bez zajímavosti, že právě želvy, které se na Galapágách vyvinuly do nejrůznějších podob, použil Charles Darwin jako oporu své evoluční teorie…

Reverzní strana pamětní mince předkládá neobyčejnou želvu – zatímco její kůže a krunýř jsou zcela přirozené, vnitřek těla je tvořen ozubenými kolečky, písty a jinými mechanickými součástkami. Reverz je zpracován unikátní vícevrstvou technikou, která mu propůjčuje živé barvy. Averzní stranu pak vyplňuje propracovaný hodinový strojek, do kterého jsou zakomponovány atributy emitenta mince – státní znak Mongolska a nominální hodnota 2000 TOGROG. To vše je zpracováno v hlubokém reliéfu.

Neobvyklá mince společnosti Power Coin je uložena do elegantní etue. Představuje atraktivní přírůstek do sbírky, ale také originální dárek pro štěstí.

Specifikace

Číslo
84519-758
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
93,3 g
Průměr
45 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...