Stříbrná mince 5. narozeniny prince George z Cambridge UK 2018 proof

Stříbrná mince 5. narozeniny prince George z Cambridge UK 2018 proof

Stav skladu
Skladem
Emisní náklad
9600 ks
Cena
2 390 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Royal Mint UK18PGSP

Královna Alžběta II. se objevuje na averzní straně všech britských mincí. Britská vládnoucí dynastie se ale neustále rozrůstá, a tak ražby královské mincovny The Royal Mint připomínají i její další příslušníky. U příležitosti pátých narozenin se své vlastní stříbrné mince dočkal princ George.

Coby prvorozený syn prince Williama, vnuk prince Charlese a pravnuk královny Alžběty II. je princ George třetím v linii následnictví britského trůnu. Pětiletý chlapec, jehož celý titul zní Jeho královská Výsost princ George Alexander Louis z Cambridge, si to nejspíš ještě neuvědomuje, ale jednoho dne stane v čele mezinárodního společenství, které čítá 16 zemí rozesetých po celé planetě. Jsou jimi Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Antigua a Barbuda, Austrálie, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Šalamounovy ostrovy a Tuvalu. Má ale dost času na to, aby se na svou roli připravil – Windsorové jsou dlouhověcí a poprvé od roku 1901, kdy zemřela královna Viktorie, se stalo, že jsou naživu vládnoucí monarcha a celé tři generace přímých následníků trůnu.

Reverzní stranu mince věnoval výtvarník Jody Clark motivu, který se v britském mincovnictví těší mimořádné oblibě. Je jím svatý Jiří, jmenovec malého prince, který z koňského hřbetu zabíjí draka. Averzní strana mince pak předkládá portrét královny Alžběty II. doplněný opisem „ELIZABETH II DEI GRA REG FID DEF“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry) a nominální hodnotou 5 POUNDS (GBP).

Mince je uložena do speciálního balení, které připomíná dosavadní pouť malého prince životem.

Specifikace

Číslo
84184-751
Nominální hodnota
pět liber
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
925 / 1000
Váha
28,28 g
Průměr
38,61 mm
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...