Stříbrná mince 5 Oz Bengálský tygr proof

Stříbrná mince 5 Oz Bengálský tygr proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
2022
Emisní náklad
499 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Hravá stříbrná mince s motivem bengálského tygra působí dojmem, jako by ji někdo poskládal z dílků dětské stavebnice.

Bengálský tygr je největší a nejmohutnější kočkovitou šelmou světa – pánem indické džungle. Jeho majestátní řev je slyšet až na vzdálenost 3 kilometrů, ale když chce, zůstává nespatřen, za což vděčí svým pruhům, které splývají s vegetací. Nebohá kořist se o něm dozví, až když je příliš pozdě. Za jediný den je tygr schopný zkonzumovat více než 30 kilogramů masa – pochutná si na divokých prasatech či buvolech. Protože je skvělým plavcem, v bezpečí před ním nejsou dokonce ani krokodýli. V asijských kulturách je tygr odpradávna veleben a uctíván – symbolizuje nezávislost, vznešenost, sílu, ale také prohnanost…

Reverzní strana pamětní mince předkládá neobyčejného tygra, jehož hlava je zdánlivě tvořena barevnými dílky dětské stavebnice. Reliéf reverzu je až neuvěřitelně plastický. Averzní stranu pak vyplňují další stavebnicové kostičky, mezi kterými najdete atributy emitenta mince – státní znak republiky Palau a nominální hodnotu 20$ (USD).

Neobvyklá mince společnosti Power Coin je uložena do vtipné etue ve tvaru obří stavebnicové kostky. Představuje atraktivní přírůstek do sbírky, ale také originální dárek.

Specifikace

Číslo
84514-731
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
155,5 g
Průměr
65 mm
Balení
Obal
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...