Vánoce 2018 - tipy na dárky z Mincovny
Vánoce 2018 - dárky z ryzího kovu z Mincovny
  1. O nás
  2. Archiv historických ražeb
  3. Stříbrná mince 50 let výročí Večerníčka proof
Zpět

Stříbrná mince 50 let výročí Večerníčka proof

Cena (včetně DPH)
1 650 Kč
64 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
75101-711
Sběratelská série


Večerníček slaví 50 let

Kdybyste se měli ponořit do vzpomínek a vyjmenovat věci, které jsou pro vás synonymem dětství, jsme si jisti, že by Večerníček byl mezi prvními z nich. Není divu – krátké seriály na dobrou noc neodmyslitelně patří ke koloritu rodinného života. Navíc jsou to jedinečné klenoty v pokladnici pořadů naší národní televize. Zaslouženě jim tedy náleží vlastní série stříbrných Smart mincí Večerníček slaví 50 let od České mincovny, v níž se skví ražby věnované nejkrásnějším animovaným pohádkám a nyní také nejnovější emise věnovaná hlavnímu hrdinovi dětského usínání – samotnému Večerníčkovi.

Televizní vysílání je v České republice o pouhých jedenáct let starší než samotný Večerníček – tento fenomén uchvátil nejen dospělé, ale rovněž děti. Zásluhu na tom lze přičíst také okatému nezbedovi v papírové čepici, který dětem vypráví pohádkové příběhy na dobrou noc a který jejich zásobu dodnes nevyčerpal – Večerníčkovi. Autorem kultovní znělky je režisér Václav Bedřich, výtvarníkem Radek Pilař a hudbu k ní složil Ladislav Simon. Hlas Večerníčkovi propůjčil šestiletý Michal Citavý.

Malé umělecké dílo ve formě stříbrné mince 2 NZD proof pochází z autorské dílny medailérky Ireny Hradecké, DiS. Ta pro reverz připravila krásně zpracovaný motiv roztomile se usmívajícího oslavence a doplnila ho nápisem nesoucím jeho slavné jméno. Averz je pak věnován atributům emitenta a označení nominální hodnoty 2 NZD. Půvabná ražba poslouží jako nádherný dárek pro všechny milovníky kouzelného světa pohádek a stejně tak bude slušet i vašim ušlechtilým numismatickým kolekcím. Rezervujte si svůj nejnovější přírůstek včas!

Materiál
Stříbro
Váha
31,1 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
37 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslo
75101-711
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
listopad 2015
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD