Stříbrná mince Crystal Coin - Pro štěstí aqua bohemica proof

Stříbrná mince Crystal Coin - Pro štěstí aqua bohemica proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
červen 2019
Emisní náklad
1000 ks
Cena
2 490 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Crystal Coin

Unikátní stříbrné mince s broušeným českým křišťálem jsou výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa. Motiv motýla pro štěstí se už na minci z řady Crystal Coin objevil, ale emise byla rychle vyprodána, a tak vychází její reedice s novým designem.

Říká se, že štěstí je jako motýl – když se ho snažíme dohonit, nikdy ho nechytíme, ale když se v klidu zastavíme, může se posadit přímo na nás. Křehkého tvora s pestrobarevnými křídly a ladným letem si spojujeme s bezstarostností, radostí a svobodou, ale také proměnou a znovuzrozením. Housenka motýla se zakuklí, aby se pak v nové formě a beze strachu vydala objevovat svět, a motiv motýla je proto silným symbolem především pro každého, na koho čeká nějaká životní změna.

Reverzní strana dárkové mince předkládá kombinaci raženého reliéfu a broušeného českého křišťálu. V podání medailérky Ireny Hradecké, DiS., poletuje skleněný motýl okolo stříbrné květiny. Kompozici dotváří ještě česko-anglický opis PRO ŠTĚSTÍ – GOOD LUCK. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, nese jejich averzní strana jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD), rok emise 2019, jméno Alžběty II. a portrét královny, který je obklopen čtveřicí motýlů.

Mince uložená do speciálního balení představuje originální, a přece tradiční dárek.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75656-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kamínky
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
50 mm
Balení
Modrá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...