Zlatá čtvrtuncová medaile Čtyřlístek pro štěstí s věnováním proof

Zlatá čtvrtuncová medaile Čtyřlístek pro štěstí s věnováním proof

Stav skladu
Do 21 dnů
Datum emise
květen 2014
Cena
21 190 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Popis produktu

Pokud si žádáme lásku, zdraví, peníze či dobrou práci, často prosíme o pomoc vyšší moc. Jako prostředníci nám při tom slouží nejrůznější talismany. Takový čtyřlístek si s sebou nese magickou sílu již od chvíle, kdy si jej biblická Eva přinesla z Ráje po svém vyhnání na Zemi. Česká mincovna dala zázračnému symbolu formu čtvrtuncové zlaté medaile, na kterou vyryjeme text podle vašeho přání!

Sílu čtyřlístku podtrhuje nejen ryzost drahého kovu, ale také umělecké zpracování, kterého se ujala výtvarnice Bc. Zuzana Hubená, DiS. Zlatá medaile je díky svému motivu předurčena jako neotřelý dárek ke zvláštním příležitostem, kterým můžete vyjádřit svou podporu blízkému člověku v nelehké životní situaci, i jako cenný projev vaší náklonnosti. Přináší nejen štěstí a peníze, ale také odvrací rány osudu. Jistě máte ve svém okolí někoho, kdo by krapet štěstí potřeboval. Podpořte ho zlatým čtyřlístkem. Třeba vám to jednou oplatí…

Kominík, prasátko, slon, podkova – to jsou motivy, které mají vnášet do našeho života radost a úspěch. Ovšem nic podle všeho nepřekoná pozitivní sílu čtyřlístku. Ten nejenže přeje šťastným náhodám, ale také plní tajná přání, přináší lásku i peníze a chrání před zlem a uřknutím. Každý lístek má navíc svůj zvláštní význam. První vyjadřuje víru, druhý naději, třetí lásku a čtvrtý lístek pak ono kýžené štěstí. Irská tradice zase považuje trojlístek za znak Svaté trojice – Otce, Syna a Ducha Svatého –, a pokud najdete čtyřlístek, znamená to údajně Boží přízeň. Další možný výklad uvádí, že čtyři lístky symbolizují čtyři živly – oheň, vodu, zemi a vzduch. Čtyřlístek si dávají svobodné dívky pod polštář a ve snu se jim pak zjeví budoucí ženich. Abyste přivolali pro svůj dům ochranu před zlými silami a nemocemi, umístěte dle středověké pověry čtyřlístek na dveře, okna či postel.

Ať už si jeho symboliku přeberete jakkoli, zlatá medaile s motivem čtyřlístku udělá radost každému, komu ji věnujete.

Prodej těchto medailí bez personifikace není možný. V naší nabídce najdete také medaile bez rytiny.

Specifikace

Číslo
30961-611
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Autor reverzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Zlatá papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...