Stříbrná medaile Čtyřlístek pro štěstí s věnováním proof

Stříbrná medaile Čtyřlístek pro štěstí s věnováním proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
květen 2014
Cena
1 190 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Stříbro symbolizuje hojnost, romantiku a naději. Čtyřlístek je pak zaručeným nositelem štěstí, bohatství, zdraví a lásky. Když se všechny tyto vysněné hodnoty umělecky skloubí, vznikne stříbrná medaile s motivem čtyřlístku pro štěstí od České mincovny. Takový čtyřlístek má řadu předností: nikdy neuvadne, neztrácí svou kouzelnou moc a je dostupný v kterékoli roční době. Navíc na něj vyryjeme věnování podle vašeho přání!

Česká mincovna připravila emisi čtyřlístku v ryzím stříbře ve spolupráci s medailérkou Bc. Zuzanou Hubenou, DiS. Její talent se odrazil v jemném ztvárnění motivu, které z medaile dělá krásný kousek umělecky zpracovaného stříbra.

Kominík, prasátko, slon, podkova – to jsou motivy, které mají vnášet do našeho života radost a úspěch. Ovšem nic podle všeho nepřekoná pozitivní sílu čtyřlístku. Ten nejenže přeje šťastným náhodám, ale také plní tajná přání, přináší lásku i peníze a chrání před zlem a uřknutím. Každý lístek má navíc svůj zvláštní význam. První vyjadřuje víru, druhý naději, třetí lásku a čtvrtý lístek pak ono kýžené štěstí. Irská tradice zase považuje trojlístek za znak Svaté trojice – Otce, Syna a Ducha Svatého –, a pokud najdete čtyřlístek, znamená to údajně Boží přízeň. Další možný výklad uvádí, že čtyři lístky symbolizují čtyři živly – oheň, vodu, zemi a vzduch. Čtyřlístek si dávají svobodné dívky pod polštář a ve snu se jim pak zjeví budoucí ženich. Abyste přivolali pro svůj dům ochranu před zlými silami a nemocemi, umístěte dle středověké pověry čtyřlístek na dveře, okna či postel.

Stříbrná medaile s motivem čtyřlístku představuje univerzální dárek pro každou příležitost. Udělá radost každému, komu ji věnujete.

Prodej těchto medailí bez personifikace není možný. V naší nabídce najdete také medaile bez rytiny.

Specifikace

Číslo
30963-711
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Autor reverzu
Bc. Zuzana Hubená, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...