Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl proof

Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
březen 2023
Emisní náklad
2000 ks
Cena
2 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Crystal Coin

Unikátní stříbrná mince s broušeným českým křišťálem z řady „Crystal Coin“ je výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – mincovnictví České mincovny a sklářství společnosti Preciosa. Dárek pro každou příležitost nese motiv anděla.

Slovo anděl pochází z řeckého angelos – neboli posel. Toto pojmenování je příhodné, neboť andělé slouží jako prostředníci mezi královstvími na nebi a na zemi. Nemusí jít jen o křesťanské anděly. Podobné nadpřirozené bytosti známe i z dalších světových náboženství či ezoterických nauk, a přestože se v některých aspektech liší, jedno mají společné: Zosobňují lásku, bezpečí, klid a mír. Andělé jsou všudypřítomní, pročež nám mohou být neustále nablízku, ale nedokáží nám pomoci, dokud jim to sami nedovolíme. Nevyřeší za nás problémy, ale jakmile je vpustíme do našich životů, poskytnou nám moudré rady a nasměrují nás na cestu k úspěchu. Vedle osobního anděla strážného, který dohlíží na každého z nás, existuje i spousta dalších božích služebníků, kteří mají na starost konkrétní aspekty lidské existence. Je jen na nás, jestli požádáme o pomoc anděla lásky, moudrosti, svobody, léčení, …

Andělé jsou dokonalí a nemají důvod se měnit – nikdo neví, jestli jde o muže, nebo ženy – každý je vidí tak, jak je chce vidět. Medailérka Petra Brodská, DiS., proto nebeskou bytost vyobrazila obecně a stylizovaně – bez konkrétních rysů. Na averzní straně mince pak najdete andělské perutě. Protože licenci k vydávání pamětních mincí České mincovny poskytuje tichomořský ostrov Niue, averzní strana nese ještě jeho nezbytné atributy – státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD) a rok vydání 2023.

Mince je uložena do dárkového balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení. Součástí je certifikát pravosti, kam můžete vepsat své věnování.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76265-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Petra Brodská, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kamínky
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
50 mm
Balení
Modrá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...