Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný "Betlémské světlo 2021" proof

Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný "Betlémské světlo 2021" proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
říjen 2021
Emisní náklad
1500 ks
Cena
2 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Crystal Coin

Unikátní stříbrné mince s českým křišťálem „Crystal Coin“ jsou výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa. Oblíbeným motivem těchto dárkových mincí se stal anděl strážný, který pro velký zájem vychází znovu – již podruhé s křišťálovým kamenem připomínajícím legendu o betlémském světle.

Nejposvátnějšími místy křesťanů jsou města spojená s životem Ježíše Krista a každý zanícený věřící si je přeje spatřit na vlastní oči. Ve středověku byla církev na vrcholu moci, ale Betlému, kde se Mesiáš narodil, i Jeruzalému, kde byl ukřižován, vládli muslimští Turci. Změnit se to rozhodli křesťanští rytíři, kteří podnikli řadu křížových výprav. Byl mezi nimi i mladý florentský křižák, který přísahal, že až z betlémské baziliky přinese domů plamínek ohně. Málokdo věřil, že svůj slib splní – většina bojovníků totiž ve vzdálené Svaté zemi nalezla jen smrt… O Vánocích roku 1099 však do Florencie dorazila skupinka otrhaných rytířů, v jejichž čele stála postava se zapálenou svící. Tito muži přísahali, že drobný plamínek, který přestál cestu po poušti i po moři, pochází z Betléma. Lidé jim uvěřili a s posvátnou úctou si ke svíci chodili zapalovat své vlastní betlémské světlo. Tato tradice se dochovala do dnešních dní…

Medailérka Irena Hradecká, DiS., umístila betlémské světlo v podobě křišťálového kamene do rukou anděla strážného, kterému přisoudila roztomilou podobu okřídleného děťátka. Kompozici reverzní strany dotváří ještě česko-anglický opis „TVŮJ ANDĚL STRÁŽNÝ – YOUR GUARDIAN ANGEL“. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD), jméno a portrét královny Alžběty II. a rok emise 2021.

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro řadu příležitostí. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení. Součástí mince je také vícejazyčný certifikát pravosti, kam můžete vepsat své věnování.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76004-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kamínky
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
50 mm
Balení
Modrá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...