Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný se srdíčkem SK proof

Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný se srdíčkem SK proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
květen 2021
Emisní náklad
1000 ks
Cena
2 990 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Crystal Coin

Unikátní stříbrné mince s broušeným českým křišťálem z řady „Crystal Coin“ jsou výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa –, jaké nemá obdoby na celém světě. Druhá „křišťálová mince“ se slovenským motivem nese strážného anděla, který v dlaních drží srdce.

Strážný anděl je podle řady legend nadpřirozená bytost, která nad každým z nás drží ochrannou ruku a opatruje nás před vším zlým. Strážný anděl není jenom jeden jako například Gabriel či Michael – právě naopak. Ať už v něj věříte, nebo ne, každý z nás má svého vlastního. Ani na vteřinu nás neopouští, a tak nejsme nikdy sami. Provází nás životem, střeží naši duši, pomáhá nám překonávat nejrůznější překážky či zkoušky a v neposlední řadě je oddaným přítelem.

Medailérka Irena Hradecká, DiS., přisoudila andělu strážnému roztomilou podobu okřídleného děťátka. Na stříbrný reliéf pak navazuje broušený křišťálový kámen ve tvaru srdce, který anděl drží v dlaních. Kompozici reverzní strany dotváří slovensko-anglický opis „TVOJ ANJEL STRÁŽNY – YOUR GUARDIAN ANGEL“. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana nese jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD), jméno a portrét královny Alžběty II. a rok emise 2021.

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro řadu příležitostí. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení. Součástí je certifikát pravosti, kam můžete vepsat své věnování.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75998-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kamínky
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
50 mm
Balení
Modrá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...