Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný SK proof

Stříbrná mince Crystal Coin - Anděl strážný SK proof

Stav skladu
Nyní nedostupné
Datum emise
únor 2021
Emisní náklad
1000 ks
Cena
3 390 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Crystal Coin

Unikátní stříbrné mince s broušeným českým křišťálem z řady „Crystal Coin“ jsou výsledkem spojení tradičních jabloneckých řemesel – medailérství České mincovny a sklářství společnosti Preciosa –, jaké nemá obdoby na celém světě. První „křišťálová mince“ se slovenským motivem nese strážného anděla.

Strážný anděl je podle řady legend nadpřirozená bytost, která nad každým z nás drží ochrannou ruku a opatruje nás před vším zlým. Strážný anděl není jenom jeden jako například Gabriel či Michael – právě naopak. Ať už v něj věříte, nebo ne, každý z nás má svého vlastního. Ani na vteřinu nás neopouští, a tak nejsme nikdy sami. Provází nás životem, střeží naši duši, pomáhá nám překonávat nejrůznější překážky či zkoušky a v neposlední řadě je oddaným přítelem.

Medailérky Irena Hradecká, DiS., a Petra Brodská, DiS., přisoudily andělu strážnému roztomilou podobu okřídleného děťátka se svatozáří, které klečí na obláčku a usilovně se za nás modlí. Na stříbrný reliéf pak navazuje broušený křišťálový kámen ve tvaru křídla. Kompozici reverzní strany dotváří slovensko-anglický opis „YOUR GUARDIAN ANGEL – TVOJ ANJEL STRÁŽNY“. Protože mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je ostrov Niue, averzní strana mince nese jeho nezbytné atributy – nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD), rok emise 2021, jméno Alžběty II. a portrét panovnice, který je obklopen andělskými perutěmi.

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro řadu příležitostí. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení. Součástí je certifikát pravosti, kam můžete vepsat své věnování.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75995-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kamínky
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
50 mm
Balení
Modrá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...