Stříbrná mince Crystal Coin - Klíč ke štěstí proof

Stříbrná mince Crystal Coin - Klíč ke štěstí proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
únor 2022
Emisní náklad
1000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Crystal Coin

Ať už si štěstí představujeme jako výhru v loterii, nebo jako spokojený rodinný život, každý z nás po něm touží. Tomu, komu se ho nedostává, pomůže talisman od České mincovny s motivem klíče ke štěstí. Stříbrná mince s českým křišťálem je součástí dárkové řady Crystal Coin.

Klíč
je obyčejný kousek kovu s neobyčejným významem. Dokáže spojovat a zase rozdělovat. Pohlídá to, co je nám drahé, a ochrání nás před tím, co je nebezpečné. Symbolizuje tajemství, protože jenom zasvěcený ví, k jakému zámku patří, a ze stejného důvodu je vyjádřením neomezené důvěry. Klíč nemusí zamykat jenom dveře, ale také ústa, pročež je symbolem mlčení a obezřetnosti. Odemyká také srdce a v lásce symbolizuje partnerství – sám o sobě je k ničemu, smysl má pouze ve spojení se zámkem, do kterého pasuje. V křesťanské víře klíč symbolizuje moc a autoritu, ale také tíhu zodpovědnosti. V moderní české společnosti zase cinkot klíčů přestavuje svobodu. Ne bezdůvodně se něco, co je důležité, označuje jako klíčové…

Reverzní strana mince, která je dílem medailérky Petry Brodské, DiS., předkládá ozdobný klíč, jehož hlavu vyplňuje trojice křišťálových kamenů. Dvojjazyčný nápis uvádí KLÍČ KE ŠTĚSTÍ – THE KEY TO HAPPINESS. Na pozadí jsou vyobrazena ozubená kola, která evokují mechanismus zámku. Do nich jsou umístěny motivy klíčové dírky, srdce, čtyřlístku a stromu života. Klíčovou dírku a čtyřlístek najdete i na averzní straně. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzu ještě jeho atributy – jméno a portrét královny Alžběty II., letopočet emise 2022 a nominální hodnotu 2 DOLLARS (NZD).

Mince vychází v limitovaném nákladu 1000 kusů a představuje originální dárek pro každou příležitost. Je uložena do elegantního balení, které jednoduše proměníte v praktický rámeček pro její vystavení.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
76057-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
2 NZD
Autor averzu
Petra Brodská, DiS.
Autor reverzu
Petra Brodská, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kamínky
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
50 mm
Balení
Modrá papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...