Stříbrná mince Čtyřlístek - Bobík proof

Stříbrná mince Čtyřlístek - Bobík proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
duben 2020
Emisní náklad
600 ks
Cena
1 240 Kč
včetně DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Čtyřlístek

Sběratelskou minisérii, která začala vycházet u příležitosti 50. narozenin komiksového Čtyřlístku, uzavírá čtvrtá mince České mincovny. V ryzím stříbře se objevuje Bobík.

Bobík je prasátko, které poznáte podle zelené košile a žlutých kalhot. V rukou mívá zpravidla Fifinčiny vyhlášené koláče nebo činky – ze všeho nejraději má totiž jídlo a sport. Zatímco Pinďa preferuje atletiku, Bobík dává přednost boxu a posilování. Má nejen silné tělo, ale také silnou vůli a jako správný vepřík je pořádně tvrdohlavý. Je nebojácný, ale také popudlivý a na rozdíl od Myšpulína, který k řešení problémů používá hlavu, dává přednost svým svalům. Někdy z něj jde strach, ale svou zlost zpravidla jen předstírá, aby postrašil nejrůznější zlořády, kteří se mu postaví do cesty…

Autorkou reliéfu pamětní mince, který vychází z původních komiksových ilustrací, se stala Mária Filová, DiS. Na reverzní straně najdete Bobíka, který zkouší Myšpulínův nejnovější vynález – kolečkové brusle na raketový pohon. Kompozici reverzu dotváří ještě Bobíkův podpis. Averzní strana pak předkládá nezbytné náležitosti ostrova Niue, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince – jsou jimi profil a jméno královny Alžběty II., nominální hodnota mince 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2020.

Nezapomeňte, že kompletní sbírku čtyř komiksových mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo součástí Myšpulínovy mince.

 

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75640-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Stříbrná papírová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...