Stříbrná mince Čtyřlístek - Myšpulín proof

Stříbrná mince Čtyřlístek - Myšpulín proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
září 2019
Emisní náklad
600 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Čtyřlístek

Hrdinové komiksového Čtyřlístku řeší radosti a starosti všedního dne, jen aby se vzápětí vydali na neuvěřitelná dobrodružství napříč prostorem a časem. Na výpravách od hlubin oceánů po vesmírné dálky potkávají nejrůznější historické osobnosti, pohádkové tvory i roboty, a to rovných 50 let! U příležitosti kulatých narozenin Čtyřlístku vychází čtveřice stříbrných mincí České mincovny a na první se objevuje Myšpulín.

Když Jaroslav Němeček pracoval na prvních příbězích Čtyřlístku, byl rozhodnutý, že v nich chce mít fantastické prvky. Nejprve vymyslel několik čarodějnických postav, ale nakonec se rozhodl pro geniálního vynálezce inspirovaného Albertem Einsteinem. Tak se zrodil černobílý kocour oblečený do červeného saka s fialovým motýlkem jménem Myšpulín. Jak hrdina, který proslul epochálními a nezřídka popletenými vynálezy, přišel k neobvyklému jménu? Dala mu ho Lucie Němečková, manželka autora Čtyřlístku, a to podle stromu s názvem mišpule. Změna měkkého i na tvrdé y pak nejspíš souvisí s oblíbenou kočičí pochoutkou…

Autorkou reliéfu pamětní mince, který vychází z původních komiksových ilustrací, se stala Mária Filová, DiS. Na reverzní straně najdete Myšpulína, který nese obří zkumavku – soudě podle jisker, které z ní vyletují, půjde o jeden z jeho třaskavějších vynálezů. Na reverzu najdete ještě Myšpulínův krasopisný autogram. Averzní strana pak předkládá nezbytné náležitosti ostrova Niue, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince – jsou jimi profil a jméno královny Alžběty II., nominální hodnota mince 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2019.

Kompletní sbírku čtyř komiksových mincí s Myšpulínem, Pinďou, Fifinkou a Bobíkem si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které je nedílnou součástí Myšpulínovy mince.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75634-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...