Stříbrná mince Čtyřlístek - Pinďa proof

Stříbrná mince Čtyřlístek - Pinďa proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
listopad 2019
Emisní náklad
600 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Čtyřlístek

Příběhy komiksového Čtyřlístku baví malé i velké čtenáře už rovných 50 let a při této příležitosti vychází sběratelská minisérie pamětních mincí. Po geniálním kocourovi Myšpulínovi se na stříbrné minci České mincovny objevuje zajíc Pinďa.

Pinďa
je z celého Čtyřlístku nejmladší – je bojácný a často potřebuje pomoc, ale nebojí se o ni požádat. Jeho kamarádi, kteří jsou chytřejší, silnější a zkušenější, se o něj dobře starají a vždycky mu poradí. Jako správný zajíc je Pinďa vynikajícím běžcem a atletem. Ke sportu ho vedla maminka, která měla ráda závody ve sprintu a jako malému mu namísto pohádek o dracích a princeznách vyprávěla o krásné přírodě. Ví se, že Pinďa se narodil na jaře, ale kolik je mu vlastně let? „Hrdinové Čtyřlístku jsou mladí, ale musí mít řidičák. A Pinďa zase někdy chodí do školy… Takže s věkem je to neurčité,“ vysvětluje autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček.

Reliéf pamětní mince vytvořila na základě původních komiksových ilustrací medailérka Mária Filová, DiS. Reverzní strana předkládá Pinďu jak jinak než při sportu – ve fotbalovém dresu s kopacím míčem. Kompozici reverzu dotváří ještě Pinďův podpis. Averzní strana pak předkládá nezbytné atributy ostrova Niue – jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu mince 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2019 –, jehož zahraniční licence České mincovně umožňuje razit vlastní pamětní mince.

Nezapomeňte, že součástí Myšpulínovy mince bylo sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní čtyřdílnou kolekci komiksových mincí.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75636-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Mária Filová, DiS.
Autor reverzu
Mária Filová, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...