Stříbrná mince Jen počkej! - Na pláži proof

Stříbrná mince Jen počkej! - Na pláži proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
srpen 2021
Emisní náklad
600 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Jen počkej zajíci!

Pátá a poslední stříbrná mince České mincovny z minisérie, která je inspirována legendární sovětskou groteskou Jen počkej!, připomíná epizodu, která se odehrává na pláži.

Ztřeštěná dobrodružství vlka a zajíce odstartovala 14. června 1969 epizodou, ve které se střetli na prosluněné pláži. Roztomilý ušák si chtěl užít den plný koupání, opalování a vodního lyžování, ale nenasytný chuligán vyzbrojený harpunou a šnorchlem se mu to rozhodl překazit… Groteska se promítala ve více než stovce zemí po celém světě, a není proto divu, že se někteří diváci neubránili srovnání s dalšími animovanými seriály, které mají stejnou premisu. Tou je soupeření dvou zvířat z odlišných stupňů potravní pyramidy, ze kterého vždy vyjde jako vítěz ten slabší. Režisér Vjačeslav Kotěnočkin ale od nikoho neopisoval – například americké grotesky s Tomem a Jerrym viděl poprvé až na konci osmdesátých let.

Reverzní strana oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., předkládá animované postavičky na molu. Vlk se marně snaží chytit zajíce, který se mu chystá ujet na vodních lyžích. Kompozici dotváří text NA PLÁŽI. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že součástí první mince s vlkem bylo speciální sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci pěti mincí.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75906-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...