Stříbrná mince Jen počkej! - Na stadionu proof

Stříbrná mince Jen počkej! - Na stadionu proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
květen 2021
Emisní náklad
600 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Jen počkej zajíci!

Třetí stříbrná mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována legendární sovětskou groteskou Jen počkej!, je věnována epizodě s názvem Na stadionu.

Mezi lety 1969 a 2017 vzniklo celkem 22 epizod animovaného seriálu (plus jeden krátký pilotní snímek), z toho nejslavnějších 16 v éře Sovětského svazu. Čtvrtá epizoda měla premiéru 26. června 1971. Místem střetu smolařského vlka s roztomilým zajícem se tentokrát stal sportovní stadion. Vlk vymóděný do sportovní kombinézy sem přichází změřit své síly s ostatními zvířátky – vyzkouší překážkový běh, vzpírání, gymnastiku, řecko-římský zápas a skok o tyči, ale sportovní duch je mu naprosto cizí. Je nafoukaný, podvádí, posmívá se, rozbíjí náčiní a všem kazí dobrou zábavu. Jako vždy ale dostane za vyučenou a zajíc zůstane v bezpečí – alespoň do další ztřeštěné honičky…

Na reverzní straně oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., najdete vystrašeného zajíce, který na běžecké dráze prchá před rozzuřeným vlkem. Kompozici dotváří text NA STADIONU. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že kompletní kolekci pěti mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo nedílnou součástí první mince s vlkem.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75902-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...