Stříbrná mince Jen počkej! - V lunaparku proof

Stříbrná mince Jen počkej! - V lunaparku proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červen 2021
Emisní náklad
600 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Jen počkej zajíci!

Motivem čtvrté stříbrné mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována nesmrtelnou sovětskou groteskou Jen počkej!, se stala epizoda s názvem V lunaparku.

Ve druhé epizodě seriálu, která měla premiéru 18. července 1970, animovaní hrdinové vyrazili do zábavního parku. Chuligán vlk se sem přišel bavit svým vlastním způsobem – chce zkazit zábavu ostatním zvířátkům. Rozhodne se, že jim namísto ohňostroje zazpívá a zahraje na kytaru, a i když tím všechny jen obtěžuje, musí se uznat, že má talent. Protože je noc, malý zajíc si mezi návštěvami atrakcí dodává odvahu bubnováním a prozpěvováním, což upoutá vlkovu pozornost. Plány věčného smolaře na polapení zajíce však zmaří heliový balonek, kočičí iluzionista s kouzelným kloboukem, centrifuga a zrcadlové bludiště. Honička skončí v hudebním amfiteátru, kde vlk předvede bezchybné tango a je uvězněn pod víkem klavíru…

Na reverzní straně oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., najdete zajíce s balónky a bubínkem, kterého ladným tanečním krokem následuje vlk s kytarou. Kompozici dotváří ruské kolo a text V LUNAPARKU. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že součástí první mince s vlkem bylo speciální sběratelské album, kam si můžete uložit kompletní kolekci pěti mincí.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75904-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...