Stříbrná mince Jen počkej! - Zajíc proof

Stříbrná mince Jen počkej! - Zajíc proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
duben 2021
Emisní náklad
600 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Jen počkej zajíci!

Hrdinou druhé stříbrné mince České mincovny z pětidílné minisérie, která je inspirována nesmrtelnou sovětskou groteskou Jen počkej!, se stal zajíc.

Milý a zdvořilý zajíc
tráví na televizních obrazovkách mnohem méně času než chuligánský vlk, který se ho snaží polapit, a jeho charakter je mnohem méně propracovaný. Zajícovy činy jsou zpočátku vlastně jen reakcí na vlkovy úklady, ale v pozdějších epizodách se stává aktivnějším hybatelem událostí a stále častěji přebírá iniciativu. Jako správnému pionýrovi, který je nebojácný a nechová zášť, se mu dokonce několikrát podaří zachránit vlkův život.

Na reverzní straně oficiálně licencované mince, která je dílem medailéra Petra Patky, DiS., najdete roztomilého zajíce v roláku a kraťasech. Kompozici dotváří text JEN POČKEJ! – ZAJÍC. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2021.

Nezapomeňte, že kompletní kolekci pěti mincí si můžete uložit do veselého sběratelského alba, které bylo nedílnou součástí vlkovy mince.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75900-711
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
10 g
Průměr
30 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...