Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Pavel Patera proof

Stříbrná mince Legendy čs. hokeje - Pavel Patera proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
listopad 2018
Emisní náklad
500 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Legendy českého hokeje

Stříbrné mince České mincovny z cyklu s názvem „Legendy čs. hokeje“ vycházejí u příležitosti 20. výročí olympijského triumfu v Naganu. Dalším „zlatým hochem“, kterého připomínají, je centr Pavel Patera.

„Patýs“útočník, olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa – patřil v Naganu k nenápadným, avšak zcela nenahraditelným postavám národního týmu. Vstřelil náš úplně první gól a díky své šikovnosti přihrál v semifinále a pak i ve finále na vítězné branky. Právě poslední zmíněná akce, která se odehrála 22. února 1998, je tou nejslavnější v dějinách českého hokeje: Pavel Patera vyhrál vhazování v útočném pásmu a Martin Procházka ho přistrčil na modrou Petru Svobodovi, který zamíchal a vypálil… Gól, který přišel až ve 49. minutě finále, nám zajistil nejen zlatou olympijskou medaili, ale také vítězství 1:0 nad Rusy, našimi přirozenými hokejovými nepřáteli…

Medailér a pedagog Mgr. Petr Horák, autor sportovní mince, věnoval reverzní stranu věrnému portrétu útočníka, který obklopil obsáhlým opisem: PAVEL PATERA – NAGANO 1998 – MISTR SVĚTA 1996 1999 2000 2001 – ČLEN SÍNĚ SLÁVY ČESKÉHO HOKEJE. Dalším detailem reverzu je pak číslo Paterova dresu 10. Mince České mincovny jsou vydávány v zahraniční licenci státu Samoa, a jejich averzní strana proto nese následující nezbytné atributy – portrét a jméno panovnice Alžběty II., státní znak, nominální hodnotu 2 DOLLARS (WST) a rok emise 2018.

Nezapomeňte, že celou čtrnáctidílnou sérii hokejových mincí si můžete uložit do stylové sběratelské etue v podobě puku.

 

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75493-711
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
2 WST
Autor reverzu
Mgr. Petr Horák
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
29 g
Průměr
40 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...