Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Beran proof

Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Beran proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2021
Emisní náklad
1000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Znamení zvěrokruhu 2021

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Berana.

Souhvězdí, které dalo tomuto znamení jméno, představuje okřídleného berana s legendárním zlatým rounem. Bájný tvor je známý z několika starých řeckých pověstí – například z té o Iásónovi a Argonautech. Stejně jako zvíře, které je jejich symbolem, mají i lidští Berani v krvi smělost, bojovnost a silnou vůli. Jejich temperament však může rychle přerůst v netrpělivost či agresivitu. Vedle souhvězdí vládne Beranům ještě jeden nebeský objekt – planeta Mars, která ztělesňuje římského boha války, ale také plodnosti. Jsou jim proto vlastní akce a vášeň a jejich vrozená tvořivá síla se může snadno změnit v ničivou moc.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Berana. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Beranem předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis ARIES a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75835-718
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
45,3 x 30,3 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...