Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Býk proof

Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Býk proof

Stav skladu
Skladem na prodejně
Datum emise
duben 2021
Emisní náklad
1000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Znamení zvěrokruhu 2021

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Býka.

Souhvězdí Býka dostalo jméno podle staré řecké pověsti o princezně Európě, která svou mimořádnou krásou očarovala i samotného Dia. Vládce bohů se pak lstivě proměnil v bílého býka, aby mohl krásku unést a mít jenom pro sebe… Stejně jako bájné princezně jsou lidem, kteří se narodili ve znamení Býka, vlastní půvab, vytříbený vkus, romantika a smyslnost. Často lpějí na materiální stránce věcí, a rádi se proto obklopují krásnými předměty. Není divu – jejich životy totiž ovlivňuje planeta Venuše, pojmenovaná po římské bohyni krásy, lásky, jara a znovuzrození. Dalšími vlastnostmi Býků v lidské podobě bývají stálost a realismus, který však může přerůst v tvrdohlavost.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Býka. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Býkem předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis TAURUS a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75836-718
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
45,3 x 30,3 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...