Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Rak proof

Stříbrná mince Znamení zvěrokruhu - Rak proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červen 2021
Emisní náklad
1000 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Znamení zvěrokruhu 2021

Stříbrná mince České mincovny z dárkové série s motivy 12 znamení zvěrokruhu se stane nejen krásným, ale také hodnotným talismanem pro každého, kdo se narodil ve znamení Raka.

Souhvězdí Raka dostalo jméno podle staré řecké pověsti o Héraklovi, který se při plnění legendárních dvanácti úkolů utkal s hydrou a jejím pomocníkem, kterým byl právě obrovský rak… Raci v lidské podobě jsou stejně jako křehcí vodní korýši zranitelní – jsou totiž soucitní, vnímaví a empatičtí, plní citu a emocí. Vedle hvězd jim vládne ještě Luna – čili Měsíc, který symbolizuje touhu oddat se citům a instinktům. Život Raků se točí okolo pomáhání druhým, ale také se s potěšením nechávají opečovávat. Obojí však může přerůst v citovou závislost. Jejich ochrannou ulitou jsou obvykle domov a kreativní činnosti.

Mince netradičního oválného tvaru nese na reverzní straně kolorované vyobrazení Raka. Jako předloha pro kolorování nebyly použity fotografie nebo počítačová grafika – autor mince Asamat Baltaev, DiS., vytvořil originální akvarelovou malbu. Reliéf v pozadí za Rakem předkládá disk s tuctem znamení zvěrokruhu. Kompozici reverzu pak dotváří ještě latinský opis CANCER a příslušný astrologický symbol. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzní straně jeho státní znak, nominální hodnotu ONE DOLLAR (NZD) a letopočet emise 2021. To vše je obklopeno dvanácti astrologickými znameními.

Mince je uložena do elegantní krabičky.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75838-718
Emitent
Niue
Nominální hodnota
1 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Kolorovaná
Ano
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Rozměr
45,3 x 30,3 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...