Stříbrná pětiuncová investiční mince Český lev 2020 stand

Stříbrná pětiuncová investiční mince Český lev 2020 stand

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
únor 2020
Emisní náklad
500 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Český lev 2020

Investiční řadu „Český lev“, kterou Česká mincovna vydává pod zahraniční licencí, rozšířila v roce 2019 na přání investorů stříbrná mince o hmotnosti pěti trojských uncí. Tato varianta vychází i v roce 2020.

Čeští lvi – zejména ti ze stříbra – se již čtvrtým rokem setkávají s mimořádným ohlasem nejen doma, ale i v zahraničí. S velkým úspěchem se zařadili po bok slavných světových protějšků a do svých portfolií je zařadili spokojení investoři z České republiky, Slovenska, Maďarska, Německa, Číny, Hong Kongu, Jižní Koreje, Kanady a Spojených států amerických. Není divu. Stříbro je staletími prověřeným investičním nástrojem a řady konzervativních investorů, kteří ho preferují před rozšířenějším žlutým kovem, se rozrůstají. Vedle potenciálu zhodnocení ve středně až dlouhodobém horizontu totiž stříbro nabízí také nezanedbatelné přednosti průmyslového kovu. Ty se uplatňují v celé řadě klíčových technologických odvětví a zajišťují, že je drahý kov stále vysoce žádaný.

V roce 2020 dostaly všechny varianty investičních mincí České mincovny nový kabátek, ale hlavní myšlenka zůstala zachována. Vedle českého lva v netradičně realistickém podání předkládá reverzní strana stříbrné mince ještě další dva symboly české státnosti – Svatováclavskou korunu, která spočívá na hlavě dvouocasé šelmy, a orlici na štítu, která je syntézou svatováclavského, moravského a slezského dravce. Autorem reliéfu je medailér Asamat Baltaev, DiS. Averzní strana nese atributy ostrova Niue, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí – tj. portrét a jméno královny Alžběty II., rok emise 2020 a nominální hodnotu 10 DOLLARS (NZD). To vše je doplněno ještě lipovými ratolestmi.

Celkový emisní náklad mince čítá 550 kusů – z toho 500 kusů je k dispozici samostatně v ochranné kapsli a dalších 50 kusů je součástí ucelené sady stříbrných mincí. V nabídce České mincovny najdete také luxusní dřevěnou krabičku, kam si tuto minci můžete uložit.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75709-710
Emitent
Niue
Nominální hodnota
10 NZD
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
155,5 g
Průměr
65 mm
Balení
kapsle
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...