Stříbrná titulární medaile Bc. s věnováním proof

Stříbrná titulární medaile Bc. s věnováním proof

Stav skladu
Do 21 dnů
Datum emise
duben 2016
Cena
2 490 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Titulární medaile

V nabídce stříbrných pamětních medailí pro absolventy od České mincovny se dosud nacházely motivy určené maturantům, magistrům, inženýrům, doktorům medicíny a doktorům práv. Teď se k nim přidává ještě akademický titul bakalář, jehož historie sahá až do středověku.

Autorem výtvarného návrhu averzní strany bakalářské medaile je Petr Patka, DiS., který si od svých povinností mistra výrobního provozu České mincovny odskočil k medailérství. Výsledkem je elegantně zpracovaný motiv Rubikovy kostky – světoznámého hlavolamu, který vyžaduje trpělivost, soustředění, zručnost, představivost, … – zkrátka všechny vlastnosti nezbytné ke zdárnému dokončení vysokoškolského studia. Jednotlivé krychličky, ze kterých se rébus skládá, nesou písmena hláskující akademický titul i jeho zkratku Bc. V opisu averzu je uvedeno GAUDEAMUS IGITUR, v překladu z latiny „Radujme se tedy“, což jsou první slova starobylé studentské hymny oslavující slasti mládí.

Reverzní strana obsahuje vedle ozdobného motivu složeného z hvězdiček prázdný prostor pro vyrytí věnování. Díky průměru 50 mm medaile pojme až 6 řádků textu po 25 znacích včetně mezer – dostatek na to, abyste svému bakaláři dali najevo, co pro vás jeho úspěch znamená.

To ale není všechno – na reverz medaile můžeme vyrýt také fotografii!

Velkou výhodou použité technologie je, že se na rozdíl od frézování nebo gravírování neodebírá žádný materiál – počítačově řízený diamantový hrot se při rytí netočí, a tak nedochází k úbytku drahého kovu. Takzvaná personifikace vám umožní vytvořit unikátní pamětní medaili šitou na míru, která každého bakaláře zaručeně překvapí!

Prodej medailí bez personifikace není možný.

Specifikace

Číslo
31187-721
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
42 g
Průměr
50 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...