Zlato máme
Zlato máme
Zlato máme
  1. Eshop
  2. Dárky
  3. Dárek k promoci
  4. Stříbrná titulární medaile Mgr. s věnováním proof
Zpět

Stříbrná titulární medaile Mgr. s věnováním proof

Cena (včetně DPH)
2 250 Kč
Stav skladu
Do 14 dnů
Číslo
30937-721


Titulární medaile

„Gaudeamus igitur, Iuvenes dum sumus...“

Radujme se tedy, dokud jsme mladí... Ačkoli se promoce může čerstvým absolventům univerzit zdát jako konec jedné velké etapy, brzy zjistí, že je to naopak začátek etapy daleko náročnější a zodpovědnější

Vaše věnování v lesku ryzího stříbra titulární medaile Mgr. může sdělit čerstvým držitelům či držitelkám titulu magistr, jak pyšní na ně jste a jak moc pro vás jejich štěstí a úspěch znamená.

Titul magister se používá již od středověku, kdy nejprve označoval obecně univerzitního učitele. Zkratku Mgr. si před jménem uvádějí absolventi vysokých škol po úspěšném složení státních zkoušek a obhajobě magisterské diplomové práce v některém z humanitních, přírodovědných, právnických, farmaceutických, bezpečnostních a také teologických oborů.

Medaile nese na reverzu portrét Jana Amose Komenského ztělesňujícího důležitost vzdělanosti. Averz znázorňuje symboly zastupující jednotlivé obory, které vedou k získání vytouženého titulu Mgr. Návrh medaile pro Českou mincovnu připravila Irena Hradecká, DiS.

Mladé právníky zastupuje na medaili Diké, řecká bohyně spravedlnosti třímající meč a váhy. Dalším jejím obvyklým atributem jsou zavázané oči vyjadřující známou slepou spravedlnost.

Školní tabule s Janem Amosem Komenským je motiv, který patří těm, kdo se rozhodli svůj život zasvětit pedagogice.

Prvkem, jenž v motivu medaile reprezentuje obory zabývající se farmacií, je znak České lékárnické komory - zelený kříž uprostřed s miskou, z níž pije had. Miska patří Hygiei, řecké bohyni zdraví, čistoty a prevence, had je pak symbolem léčení.

Stoh obsáhlých knih ztvárněný na spodní straně averzu odkazuje na další humanitní obory, jež se opírají o tisíce hodin strávených studiem odborných svazků.

Pokud nedokážete formulovat své pocity hrdosti, štěstí a dojetí, které se ve vás v souvislosti s takovým úspěchem oprávněně mísí, stříbrná titulární medaile Mgr. s věnováním to výstižně řekne za vás!

Materiál
Stříbro
Váha
42 g
Ryzost
999 / 1000
Průměr
50 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká s popisem
Autor averzu
Irena Hradecká, DiS.
Autor reverzu
Irena Hradecká, DiS.
Číslo
30937-721
Datum emise
květen 2014
Balení
Stříbrná papírová etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna