Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén proof

Stříbrná uncová číslovaná medaile Karel Gott - Fenomén proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červen 2019
Emisní náklad
600 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Stříbrné medaile Karla Gotta vycházejí v nákladu 1000 kusů a součástí každého je číslovaný certifikát pravosti. Těchto prvních 600 kusů je navíc ručně číslováno přímo na hraně medaile!

Karel Gott slaví osmdesáté narozeniny. Poté, co se v ryzím stříbře představil jako zpěvák a malíř, se na pamětních medailích z třídílné minisérie České mincovny objevuje jako celospolečenský fenomén.

Co stojí za bezprecedentním úspěchem Karla Gotta, jehož hlas a charisma nás provázejí bezmála 60 let? Mistr na to má svůj názor: „Ukázalo se, že moji posluchači, kteří na koncerty cestují klidně i několik desítek nebo stovek kilometrů, ode mě chtějí především písně, které v nich evokují vzpomínky na něco krásného. Ne vzpomínky na zlé doby a problémy. Lidé prostě od nepaměti raději vzpomínají na to hezké v životě než na to špatné. Jsem posel dobrých zpráv, ne zpěvák, který si dává přespříliš záležet na nějakých sebezpytných, hlubokých a všekritizujících textech.“ Avšak nechybělo mnoho a svět mohl být o „Zlatý hlas z Prahy“ ochuzen. V mládí se Karel Gott toužil stát malířem a plánoval studium na UMPRUM. Když nebyl přijat, odešel na přání svého tatínka do učení a stal se elektromontérem. Během učňovských let se naštěstí věnoval své lásce – hudbě a zpěvu. Jeho tenor ho však v době barytonů odsuzoval k tomu, aby hrál druhé housle. Karel se přesto nenechal odradit – i když by se jeho výjimečný hlas skvěle uplatnil v opeře, rozhodl se ho využít ke zpěvu jazzu a populárních písní. A zájem publika potvrdil, že se rozhodl správně. Společenský věhlas, kterého dosáhl doma i za hranicemi, pak zpěvákovi umožnil projevit mnohé další talenty. Věnuje se svému oblíbenému malování, objevil se v několika filmech a fanoušky často baví svým vytříbeným smyslem pro humor se špetkou lehké sebeironie. Fenomén jménem Karel Gott nemusí ani zpívat – už svou pouhou přítomností rozzáří každou událost…

Autorem pamětní ražby se stal medailér Asamat Baltaev, DiS. Averzní strana předkládá aktuální podobiznu umělce – s vousy a stylovým kloboukem. Reverzní strana, jejíž podklad je stylizovaný do podoby gramofonové desky, pak nese českého slavíka a názvy vybraných zemí, kde Karel Gott koncertoval.

Každou medaili doprovází číslovaný certifikát pravosti. Trojici narozeninových medailí „zpěvák, malíř, fenomén“ si můžete uložit do dřevěné sběratelské etue.
 

Specifikace

Číslo
31493-731
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Asamat Baltaev, DiS.
Autor reverzu
Asamat Baltaev, DiS.
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Modrá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...