Stříbrná uncová medaile L&S Július Satinský SK proof

Stříbrná uncová medaile L&S Július Satinský SK proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
duben 2023
Emisní náklad
200 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

L&S

Július Satinský byl legendou slovenské kultury. Právem mu proto náleží pamětní medaile České mincovny vyražená z ryzího stříbra.

Bodrý robustní muž s mohutným knírem. Bohém a milovník žen. Všestranný herec, autor a glosátor života. Takový byl Július Satinský. „Celý život neříkám pravdu, ani v soukromí, ani na veřejnosti, celý život fabuluji a fabuluji. Až zemřu, budou se mými paměťmi muset zabývat vědecké ústavy a přemýšlet, co je fikce a co skutečnost,“ prohlásil věčný vtipálek. Byl univerzální a tvořivou osobností – jeho talent dal vzniknout nepřebernému množství televizních scének, divadelních dialogů, celovečerních programů, vzpomínkových knih i příběhů pro děti. Zároveň byl pravidelným přispěvatelem do mnoha novin a časopisů. Celý život rozdával radost, z jeho tváře nemizel úsměv a čišela z něj pohoda. Ve skutečnosti ale uměl velmi dobře skrývat, když ho něco trápilo – například rakovina, která se mu stala osudnou. Jeho herecký parťák, věrný kamarád a oddaný souputník Milan Lasica, se kterým se seznámil už ve škole, ho přežil o téměř dvacet let…

Slovenský medailér Mgr. Art. Miroslav Hric, Art.D., věnoval averzní stranu medaile věrnému portrétu charismatického Júlia Satinského. Doplňkovým motivem, který najdete na averzní i reverzní straně medaile, jsou siluety hlav Júlia Satinského a Milana Lasici propojené jedním společným kloboukem. Texty na medaili uvádějí jméno JÚLIUS SATINSKÝ, ozdobné iniciály herců L&S a citát Milana Lasici „CESTU SME MALI SPOLOČNÚ, ALE NOHY MA BOLIA VLASTNÉ“.

Nepřehlédněte také další dvě stříbrné medaile z volné trilogie. Komplet si můžete uložit do dřevěné etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

U tohoto produktu je nastaveno maximální povolené množství na zákazníka 2 kusy.

Specifikace

Číslo
31825-731
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.
Autor reverzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...