Stříbrná uncová medaile L&S Milan Lasica SK proof

Stříbrná uncová medaile L&S Milan Lasica SK proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
červenec 2023
Emisní náklad
200 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

L&S

Pamětní medaile České mincovny vyražená z ryzího stříbra připomíná Milana Lasicu, který byl legendou slovenské kultury.

Milan Lasica proslul inteligentním humorem a jemnou hrou se slovy. Jeho jedinečný vtip, nadhled a satira provázely mnoho generací. Z divadelních prken a televizních obrazovek, kde vytvořil kultovní kontrastní dvojici s Júliem Satinským, ho diváci znali jako veselého člověka, který je dokázal pobavit, ale také povzbudit a podpořit v těžkých chvílích – například v době normalizace. „Bez humoru se podobné věci snášet nedají nebo se snášejí velmi těžko. Pokud člověk v takových situacích nemá humor, podléhá panice. Když humor má, zůstává nad věcí,“ nechal se slyšet. V soukromí však byl vážný, zádumčivý, mlčenlivý, melancholický a často smutný. Miloval hudbu, byl autorem více než stovky písňových textů a jeho snem bylo být barovým klavíristou. Nakonec zemřel při tom, co nejvíc miloval – přímo na jevišti a s písní v srdci. Při bouřlivém potlesku po koncertním vystoupení se uklonil a vydechl naposledy…

Slovenský medailér Mgr. Art. Miroslav Hric, Art.D., věnoval averzní stranu medaile věrnému portrétu charismatického Milana Lasici. Doplňkovým motivem, který najdete na averzní i reverzní straně medaile, jsou siluety hlav Milana Lasici a Júlia Satinského propojené jedním společným kloboukem. Texty na medaili uvádějí jméno MILAN LASICA, ozdobné iniciály herců L&S a citát Milana Lasici „CESTU SME MALI SPOLOČNÚ, ALE NOHY MA BOLIA VLASTNÉ“.

Nenechte si ujít také další dvě stříbrné medaile z volné trilogie. Kolekci si můžete uložit do dřevěné etue, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

U tohoto produktu je nastaveno maximální povolené množství na zákazníka 2 kusy.

Specifikace

Číslo
31823-731
Emitent
Česká mincovna
Autor averzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.
Autor reverzu
Mgr. Art. Miroslav Hric, Art. D.
Číslovaná emise
Ano
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Černá kožená etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...