Stříbrná uncová mince Aviation Coin - Above the Clouds reverse proof

Stříbrná uncová mince Aviation Coin - Above the Clouds reverse proof

Stav skladu
Do 14 dnů
Datum emise
duben 2024
Emisní náklad
3000 ks
Cena
1 890 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Symbolický cyklus „Aviation Coin“ s leteckými motivy vznikl pro zákazníky České mincovny na Středním východě, ale radost udělá každému, kdo má hlavu v oblacích. Odvěký sen člověka o létání a překonávání překážek připomíná stříbrná mince s názvem „Above the Clouds“.

Touha létat je stará jako lidstvo samo. Po tisíce let snílci se závistí pozorovali ptáky, kteří jsou nejsvobodnějšími tvory světa, a přemýšleli, jaké by to bylo vznést se do oblak. Zdálo se, že obyčejný člověk bude navždy svázán se zemí a že létat budou jenom bájní hrdinové, jakým byl Ikaros. Lidská vynalézavost však nezná hranic a technologický pokrok dokáže zázraky. Trvalo to bezpočet generací, stálo to mnoho úsilí, triumfy střídaly tragédie, ale nakonec jsme dosáhli nebes. Vyrovnali jsme se majestátním opeřencům a v mnohém jsme je předčili. Létání zmenšilo svět – s křídly, která nás dopraví za poznáním, obchodem i zábavou, totiž žádné místo není příliš vzdálené…

„Když v letectví vystoupáte nad mraky, znamená to, že jste překonali bezprostřední problémy a váš let bude hladší. Mince, která symbolizuje úsilí a úspěch, vystihuje právě tuto myšlenku – povznesení se nad obtíže a směřování k vyšším cílům. Slouží jako připomínka toho, že bez ohledu na turbulence, kterým čelíme – v letectví i v běžném životě –, je před námi vždy jasnější a klidnější cesta,“ říká emirátský výtvarník a pilot Ali Al Ali. Reverzní strana mince, kterou vytvořil ve spolupráci s jabloneckým medailérem Petrem Patkou, DiS., předkládá abstraktní koláž složenou z křídel, letecké turbíny a oblaků. Anglický opis na reverzu uvádí ABOVE THE CLOUDS (nad oblaky). Mraky najdete i na averzní straně. Protože mince České mincovny vycházejí v zahraniční licenci ostrova Niue, nesou na averzu ještě jeho státní znak, nominální hodnotu 1 DOLLAR (NZD) a rok emise 2023.

Mince je zasazena do elegantního balení ozdobeného tematickou grafikou.

Specifikace

Číslo
76457-711
Nominální hodnota
2 NZD
Autor averzu
Ali Al Ali, Petr Patka, DiS.
Autor reverzu
Ali Al Ali, Petr Patka, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ne
Materiál
Stříbro
Ryzost
999 / 1000
Váha
31,1 g
Průměr
37 mm
Balení
Blistr
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...