Stříbrný přívěsek - Strom života

Stříbrný přívěsek - Strom života

Stav skladu
Do 90 dnů
Datum emise
srpen 2020
Cena
1 750 Kč
včetně DPH

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.
Na produkt nelze uplatnit slevový poukaz.

Popis produktu

Česká mincovna – to nejsou jenom mince a medaile. V naší nabídce najdete také šperky, které elegantně doplní vaši garderobu nebo poslouží jako vkusný dárek.

Stříbrný přívěsek zavěšený na stříbrném řetízku nese motiv stromu života.

Stromy nám dávají kyslík, který dýcháme, ovoce, které nás posilní, dřevo, která nás zahřeje, a v neposlední řadě jsou potěchou pro oko i duši. Stejně jako zdravý strom by každý z nás měl mít hluboké kořeny, silný kmen a bohatou korunu. Není divu, že stromy patří k nejuctívanějším symbolům na světě a že významné stromy najdeme ve většině světových kultur. Například Bible vypráví o stromu poznání – jabloni, která byla symbolem neposkvrněného lidstva a jejíž zakázané ovoce okusila Eva. Čínská mytologie hovoří pro změnu o broskvoni – její kořeny hlídá drak, korunu ochraňuje fénix a jediný plod, který se urodí každé tři tisíce let, zajistí člověku nesmrtelnost. V severských ságách pak najdeme Yggdrasil – jasan, který prorůstá všemi rovinami existence a představuje samotný vesmír. Ať už je jejich význam náboženský, filozofický či folklórní, všechny tyto stromy jsou vyjádřením prastarého konceptu „stromu života“, který symbolizuje jednotu a vzájemné propojení veškerého stvoření.

Designérka Ludmila Kracíková, DiS., se při navrhování přívěsku inspirovala tradičním vyobrazením stromu života v kruhové kompozici, přičemž proplétající se větve mají tvar srdce.

Přívěsek s řetízkem je uložen do dárkové krabičky a opatřen certifikátem pravosti, který dosvědčuje ryzost použitého stříbra. Trpíte alergií na stříbro? Nevadí! Přívěsek s řetízkem je totiž pokoven rhodiem, které je hypoalergenní. Rhodium zároveň zabraňuje oxidaci stříbra a černání vašich šperků.

Motiv stromu života najdete také na stříbrných náušnicích České mincovny.

Specifikace

Číslo
31559-719
Autor averzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Autor reverzu
Ludmila Kracíková, DiS.
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Stříbro
Ryzost
925 / 1000
Váha
4,5 g
Průměr
22 mm
Balení
papírová etue
Česká mincovna
Loading...