Vánoční dárky z České mincovny

Na své si přijde každý

Přestože vánoční dárky od České mincovny
budou pod stromečkem patřit spíše k těm menším, o to větší jimi uděláte radost!

Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám v široké nabídce mincí a medailí pomohou najít tu pravou…

Dárková vánoční etue
Pestrý výběr
dárky s rostoucí hodnotou
Dárky s rostoucí hodnotou
Dárková vánoční etue
Precizní ruční práce
Tichá noc - Česká mincovna
Tichá noc - Česká mincovna

Tichá noc

Kdo by neznal nejslavnější vánoční koledu na světě, která poprvé zazněla na Štědrý večer roku 1818 – tedy před rovnými 200 lety. Od té doby byla Tichá noc přeložena do stovek jazyků a stala se nejen součástí nehmotného kulturního dědictví UNESCO, ale také inspirací pro stříbrnou pamětní medaili, která udělá radost každému, kdo si potrpí na vánoční tradice.

Přejít k nákupu

Tichá noc - Česká mincovna
Betlém - Česká mincovna
Betlém - Česká mincovna

Betlém

Šestice stříbrných pamětních medailí potěší na Štědrý den každého, kdo si rád připomíná vánoční příběh, který se odehrál před více než dvěma tisíci lety. V jejich reliéfu najdete kompletní Svatou rodinu – tedy samotného Ježíška, panenku Marii a svatého Josefa – i tři krále – Kašpara, Melichara a Baltazara, kteří Spasiteli přinesli vzácné dary. a to není vše. Kompletní sbírku si můžete uložit do speciálního alba v podobě rozkládacích jesliček.

Přejít k nákupu
confeta
Anděl strážný - Česká Mincovna

Crystal Coins

Dárkovými mincemi České mincovny z unikátní řady „Crystal Coin“ překvapíte pod stromečkem každého, kdo si potrpí na luxus, kvalitu a originalitu. Stříbrné ražby, v nichž se snoubí tradiční severočeská řemesla – sklářství a mincovnictví –, nemají na celém světě obdoby.Přejít k nákupu
present
Český lev - Česká Mincovna

Český lev

Investiční mince České mincovny udělají radost každému, v kom dříme chytrý investor, ale také hrdý patriot. V jejich reliéfu se vyjímají tradiční symboly české státnosti. V roce, kdy si připomínáme 100. výročí založení Československa a 25. výročí vzniku České republiky navíc investiční mince dostaly unikátní komiksový kabátek, který vypráví o tom, kde se ve znaku naší vlasti vzal právě exotický lev.

Přejít k nákupu

Český lev - Česká Mincovna
confeta
Dobové pohlednice - Česká Mincovna

Dobové pohlednice

Nevšední dárek v podobě zlaté minimince uložené do repliky pohlednice z přelomu 19. a 20. století potěší každého, kdo obdivuje českou architekturu a historii. Na pohlednicích i samotných mincích o hmotnosti pouhé jedné poloviny gramu najdete motivy českých měst i výročí významných událostí.Přejít k nákupu
Keltské duhovky - Česká Mincovna

Keltské duhovky

Přemýšlíte, jak do tajů numismatiky zasvětit malé sběratele? Pak je tu pro vás sběratelský cyklus „Historie ražby mincí“, který je dílem oblíbené spisovatelky a ilustrátorky Lucie Seifertové. Pokud znáte její veleúspěšné „Dějiny udatného českého národa“, máte jasnou představu, na co se můžete těšit. Vedle replik dobových mincí na vás čekají humor, nadsázka a nepřeberné množství historických perliček. S první ražbou vsazenou do ilustrovaného prostorového leporela se podíváte do časů, kdy ve střední Evropě žily tajuplné keltské kmeny.


Přejít k nákupu

Keltské duhovky - Česká Mincovna
Ferda Mravenec - Česká Mincovna

Ferda Mravenec

Dobrodružství vynalézavého mravence, který nosí puntíkovaný šátek a hravě si poradí s prací všeho druhu, nás baví už 85 let. Po řadě knih, komiksů, filmů i seriálů se Ferda u příležitosti svých narozenin stal hlavním hrdinou pamětních mincí. Ve zlatě a stříbře se postupně objeví také brouk Pytlík, který všude byl a všechno zná, krásná, ale namyšlená slečna Beruška nebo věčně nerudný pan Hlemýžď.Přejít k nákupu
Znamení zvěrokruhu - Česká Mincovna

Znamení zvěrokruhu

Dárkové medaile s motivy dvanácti znamení zvěrokruhu okouzlí každého, kdo v životě hledá trochu štěstí. Vskutku univerzální dárek v provedení z ryzího zlata nebo stříbra je možné ozdobit srdečným věnováním, které na přání vyryjeme přímo na medaili.

Znamení zvěrokruhu - Česká Mincovna
Patroni - Česká Mincovna

Patroni

Patron je světec, který je považován za nebeského ochránce určitého řemesla, zaměstnání či činnosti. Ti nejznámější se postupně představují na minimincích České mincovny. Svatý Florián a svatá Barbora z ryzího zlata potěší nejen hasiče a havíře.


Přejít k nákupu

Patroni - Česká Mincovna
Raf - Česká Mincovna
RAF - Česká mincovna

Českoslovenští letci

Čtyřdílné sady pamětních mincí rozbuší srdce každého milovníka letectví a znalce příběhů druhé světové války. V ryzím zlatě a stříbře se představují ty nejslavnější vzlety i pády „nebeských jezdců“ – československých hrdinů sloužících v britském Královském letectvu.Přejít k nákupu
Julius Verne - Česká Mincovna

Jules Verne

Francouzský spisovatel z 19. století uchvátil celý svět příběhy neobyčejných vynálezů, které předběhly svou dobu. Přestože dnes již nejsou nedosažitelnou fikcí, rádi se do dobrodružného světa plného páry a neohrožených hrdinů vracíme. Čtveřice stříbrných mincí je věnována fantastickým dopravním prostředkům, se kterými se vypravíte na moře, do vzduchu, na souš i do vesmíru.


Přejít k nákupu

Sada oběžných mincí - Česká Mincovna

Sada oběžných mincí

Hledáte dárek pro zapáleného numismatika? S luxusní sadou složenou ze stříbrné medaile a českých oběžných mincí vyražených v mimořádné kvalitě proof nemůžete šlápnout vedle. Naše platidla totiž nejsou jenom prostředkem směny, ale také malými uměleckými díly.Přejít k nákupu
confeta
Mickey Mouse - Česká Mincovna

Mickey Mouse

Stříbrné mince s veselým kolorováním udělají radost každému, v jehož srdci mají místo Disneyho animovaní hrdinové. Rozverné postavičky si zamilovaly především děti, a tak není divu, že se staly neodmyslitelnou součástí jejich nejoblíbenějšího svátku.Přejít k nákupu
Star Wars - Česká MincovnaStar Wars

Hvězdné války jsou kultem, který v historii kinematografie nemá obdoby. Dokazuje to i cyklus zlatých a stříbrných pamětních mincí věnovaný těm nejpamátnějším postavám galaktické ságy. Najdete mezi nimi šarmantní pašeráky, zlotřilé gangstery, smrtící lovce lidí, princezny v nesnázích i rytíře světla a temnoty.


Přejít k nákupu

Star Wars - Česká Mincovna
star Royal mint - Česká Mincovna confeta
Royal mint - Česká Mincovna

Royal Mint

Britská Královská mincovna je druhou nejstarší mincovnou na světě a v jejích mincích se snoubí tisíc let zkušeností s tradičními britskými tématy. Máme tu čest, že jsme jejím oficiálním distributorem, a tak vám můžeme nabídnout řadu zajímavostí z jejího emisního plánu.


Přejít k nákupu

Objevte další možnosti

Nevybrali jste si? Navštivte náš e-shop a prozkoumejte kompletní nabídku České mincovny. Na své si přijdou milovníci velkých příběhů, ctitelé slavných osobností i obdivovatelé krás naší vlasti.