Vánoce 2018 - tipy na dárky z Mincovny
Vánoce 2018 - dárky z ryzího kovu z Mincovny
  1. O nás
  2. Archiv historických ražeb
  3. Zlatá čtvrtuncová medaile Rozhledna Babylon proof
Zpět

Zlatá čtvrtuncová medaile Rozhledna Babylon proof

Cena (včetně DPH)
13 950 Kč
537 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
30906-611
Sběratelská série


Orientační výkupní cena Na dotaz

Rozhledny

Rozhledny jsou architektonickou zvláštností střední Evropy, která s více než stoletou tradicí turistiky a členitým terénem přímo vybízí k výhledu do krajiny. A české rozhledny těm evropským bezpochyby kralují. Nejkrásnějším vyhlídkovým věžím rozesetým po celé naší vlasti věnovala Česká mincovna vlastní sběratelskou sérii, ve které každoročně představíme tři rozhledny. Poslední medaile roku 2014 je věnována Babylonu.

Babylon je jméno jedné z nejstarších rozhleden na Moravě. Vévodí temeni Zeleného vrchu, který se tyčí 491 metrů nad mořem. Kamennou věž v empírovém stylu nechal v roce 1831 vybudovat majitel náměšťského panství hrabě Jindřich Vilém Haugwitz. 24,5 metrů vysoká rozhledna má čtyřhranný půdorys, vyšší patra jsou pak osmistěnná.

Série je autorským počinem trojice Jan Hásek, Luboš Charvát, Josef Oplištil. Po prvních dvou jmenovaných přišla v sérii řada na zkušeného umělce Josefa Oplištila. Averzu dominuje vyobrazení rozhledny zakomponované do směrové růžice. Reverzní stranu pak autor věnoval mapě Kramolína, obce, kde se Babylon nachází, a střelce kompasu.

Cyklus Rozhledny obsáhne celkem dvanáct emisí zlatých čtvrtuncových medailí, které jsou omezeny pouhými 500 kusy – nejvyšší čas pořídit si luxusní dřevěnou etuji a založit si hodnotnou sbírku!

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Autor averzu
MgA. Josef Oplištil
Autor reverzu
MgA. Josef Oplištil
Číslo
30906-611
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
prosinec 2014
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna