1. O nás
  2. Archiv historických ražeb
  3. Zlatá čtvrtuncová medaile Rozhledna Žalý proof
Zpět

Zlatá čtvrtuncová medaile Rozhledna Žalý proof

Cena (včetně DPH)
13 950 Kč
545 €
Stav skladu
Vyprodáno
Číslo
31013-611


Orientační výkupní cena Na dotaz

Rozhledny

České rozhledny jsou impozantní stavby, ale notně by ztratily na půvabu a významu, kdyby nebyly vybudovány v nádherné krajině s úchvatnými horizonty. Těch byl právě naší zemi nadělen skutečný nespočet a každý, kdo vystoupal na vrchol některé z rozhleden, jistě potvrdí, že pohled na zákoutí panenské přírody z ptačí perspektivy jejich krásy násobí. Novou emisí z oblíbené série Rozhledny Česká mincovna velebí další architektonický unikát – rozhlednu Žalý.

Rozhledna byla postavena na vrcholu hory Přední Žalý v nadmořské výšce 1019 m n. m. spolu s prvním hostincem na pokyn Jana Harracha. Hostinec byl dokončen již roku 1890, rozhledna pak o dva roky později a v její originální podobě ji můžeme spatřit dodnes. Stavba nabízí velkolepé pohledy do kraje, za příznivých podmínek lze spatřit Hradec Králové, Turnov a dokonce i Prahu, ale skýtá také jedinečné výhledy na dominanty pohoří Krkonoš – Sněžku, Kotel, Luční, Černou Horu, mohylu Hanče a Vrbaty na Zlatém návrší či Medvědín. Lákavý výhled do vnitrozemí nabízí siluety Ještědu, Bezdězu, Ralska, Trosek, Kozákova, Tábora i Zvičiny.

Majestátní solitérní stavby vybudované v malebných přírodních zákoutích reprezentují zajímavou část národní historie a zvěčněné v drahých kovech se díky mistrovské práci nadaného medailéra MgA. Jana Háska stanou chloubou mnoha numismatických sbírek. Averz medaile zdobí věrná plastika rozhledny, reverz pak nabízí precizně zpracovaný pohled na okolní krásy. Rozhledna Žalý z ryzího zlata o váze čtvrt unce zároveň obohatí vaše portfolio o zajímavý investiční potenciál. Nepromeškejte tedy mimořádnou příležitost – emise je striktně limitována 500 kusy! Kompletní sbírku můžete do uložit do luxusní etue od České mincovny.

Materiál
Zlato
Váha
7,78 g
Ryzost
999,9 / 1000
Průměr
22 mm
Provedení
PROOF
Hrana
Hladká
Autor averzu
Mgr. A. Jan Hásek
Autor reverzu
Mgr. A. Jan Hásek
Číslo
31013-611
Emisní náklad
500 ks
Datum emise
březen 2015
Balení
Vínová kožená etue
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Balení kapsle
Ano
Emitent
Česká mincovna