Zlatá čtvrtuncová mince Martina Sáblíková proof

Zlatá čtvrtuncová mince Martina Sáblíková proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
březen 2014
Emisní náklad
200 ks
Orientační výkupní cena produktu je 11 353 Kč. Výkup probíhá dle pravidel výkupu.

Popis produktu

Zlatá mince na památku zlatého úspěchu Martiny Sáblíkové

Martina je specialistkou na dlouhé tratě, trojnásobnou olympijskou vítězkou v rychlobruslení a několikanásobnou mistryní České republiky, Evropy i světa. Pro svou poslední zlatou medaili si dobruslila na posledních olympijských hrách v Soči. Na počet tohoto velkého úspěchu vydává Česká mincovna pamětní mince ve zlatě a ve stříbře pro Martinu Sáblíkovou a všechny její fanoušky.

Schváleno Martinou, vyrobeno Českou mincovnou

  • Výtvarné podklady vytvořil špičkový akademický sochař Jiří Dostál
  • Podobu mince osobně schválila Martina Sáblíková
  • Česká mincovna je zárukou nejvyšší kvality provedení

„Martině jsem se na minci snažil vdechnout život hlavně věrným zachycením pohybu, protože ten je u sportovců nejdůležitější. Velkou pozornost jsem věnoval detailů - kombinéza rychlobruslařky, její postoj, brýle, to všechno musí sedět, aby bylo výsledné dílo perfektní,“ říká Jiří Dostál, autor výtvarné předlohy pamětní mince

Martina dokázala jako první Češka obhájit zlato na zimních olympijských hrách a stala se tak legendou. Uchovejte si vzpomínku na tento památný okamžik v podobě zlaté mince s portrétem pětinásobné olympijské medailistky.

Pamětní mince z ryzího zlata vám přinesou radost z malého uměleckého díla, ale i zajímavou investici. Pamětní mince ze zlata jsou totiž ze zákona osvobozeny od DPH. Zlato je od počátků lidstva vnímáno jako prostředek k uchování bohatství. V dlouhodobém horizontu je jeho hodnota stabilní, zatímco hodnota papírových peněz klesá. Kromě potenciálu zhodnocení drahého kovu je tu i velmi nízký emisní náklad – mincí bude vyraženo pouhých 200 kusů.

Specifikace

Číslo
75054-611
Emitent
Niue
Nominální hodnota
5 NZD
Autor averzu
ak. soch. Jiří Dostál
Autor reverzu
ak. soch. Jiří Dostál
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Červená sametová etue
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...