Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Martin Ručinský proof

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Martin Ručinský proof

Stav skladu
Skladem
Datum emise
říjen 2020
Emisní náklad
200 ks
Cena
16 950 Kč
osvobozeno od DPH
Produkt je možné zakoupit na splátky prostřednictvím společnosti HomeCredit a.s.

Legendy českého hokeje

Posledním „zlatým hochem“ z Nagana, který se objevuje na zlatých mincích České mincovny z cyklu Legendy československého hokeje, je Martin Ručinský.

Martin Ručinský proslul zejména jako rychlonohé křídlo. Když ho tatínek poprvé vzal na litvínovský stadion do přípravky, bylo mu pět let. Jeho začátky však nebyly lehké – jeho vrstevníci rostli rychleji a nezřídka byli i o dvě hlavy vyšší. Fyzické dispozice proto „Růča“ musel nahradit stylem a zaměřil se na bezchybné bruslení. „Bruslení se dá zdokonalit v každém věku, ale většinou se bruslařské dovednosti zakódují už u malých dětí. Částečně to byl asi i talent od přírody, ale stála na něm moje hra, a tak jsem ho musel pořád rozvíjet,“ vysvětluje útočník tajemství svého úspěchu. Vrstevníky nakonec dohnal, některé z nich přerostl a ke všemu mu zůstal vytříbený bruslařský styl, ze kterého těžil po celou svoji kariéru. „Dneska je bruslení alfa a omega celého sportu,“ zdůrazňuje hokejista, který je držitelem dvou olympijských medailí – zlata z Nagana a bronzu z Turína – a trojnásobným mistrem světa…

Autorem poslední mince z hokejového cyklu se stal akademický sochař Zbyněk Fojtů. Reverzní straně mince vévodí věrný portrét Martina Ručinského z doby triumfu v Naganu. Mince České mincovny jsou vydávány pod zahraniční licencí státu Samoa, a jejich averzní strana proto obsahuje nezbytné náležitosti tohoto emitenta – státní znak, portrét a jméno královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet vydání 2020.

Kompletní kolekci čtrnácti hokejových mincí si můžete uložit do speciální sběratelské etue v podobě puku, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75788-611
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
25 WST
Autor averzu
ak. soch. Zbyněk Fojtů
Autor reverzu
ak. soch. Zbyněk Fojtů
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Zlatá papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...