Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Pavel Patera proof

Zlatá čtvrtuncová mince Legendy čs. hokeje - Pavel Patera proof

Stav skladu
Vyprodáno
Datum emise
listopad 2018
Emisní náklad
200 ks

Produkt je možné zakoupit také přímo v prodejnách České mincovny

Legendy českého hokeje

Sběratelská série zlatých mincí České mincovny „Legendy čs. hokeje“, která byla zahájena u příležitosti 20. výročí olympijských her v Naganu, představuje dalšího fenomenálního hokejistu – centra Pavla Pateru.

Cesta za zlatem z Nagana začala 13. února 1998, kdy si Češi poradili s Finy 3:0, a skončila 22. února 1998, kdy naši přehráli ruský výběr 1:0. V obou případech sehrál klíčovou roli útočník Pavel Patera, který vstřelil náš úplně první gól a v semifinále i ve finále přihrál na vítěznou branku. V Naganu tak nasbíral nejvíce bodů a stal se nejproduktivnějším českým hráčem. „Patýs“ ale nebyl hvězdou jediného turnaje. Podařilo se mu vybojovat šest medailí z mistrovství světa – z toho čtyři zlaté –, stal se mistrem české, ruské a švédské ligy a právem se zařadil mezi nejúspěšnější české hokejisty historie. Jeho kariéra byla fantastická, dnes si jde hokej zahrát už jenom pro zábavu a koučoval Rytíře Kladno, kde se potkával s dalším „zlatým hochem“ z Nagana Jaromírem Jágrem. Nyní působí jako hlavní trenér v BK Mladá Boleslav.

Reverzní strana mince, která je dílem zkušeného medailéra Mgr. Petra Horáka, předkládá věrný portrét útočníka doplněný jeho číslem 10 a bohatým opisem: PAVEL PATERA – NAGANO 1998 – MISTR SVĚTA 1996 1999 2000 2001 – ČLEN SÍNĚ SLÁVY ČESKÉHO HOKEJE. Mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního emitenta, kterým je stát Samoa, a jejich averzní strana proto obsahuje jeho nezbytné atributy – státní znak, jméno a portrét královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a rok vydání 2018.

Kompletní sbírku čtrnácti mincí s našimi hokejovými legendami si můžete uložit do stylové etue v podobě puku, kterou rovněž najdete v nabídce České mincovny.

Specifikace

Sběratelská série
Číslo
75492-611
Emitent
Samoa
Nominální hodnota
25 WST
Autor reverzu
Mgr. Petr Horák
Číslovaná emise
Ne
Certifikát
Ano
Materiál
Zlato
Ryzost
999,9 / 1000
Váha
7,78 g
Průměr
22 mm
Balení
Zlatá papírová etue nebo Černá kožená etue s barevným přebalem
Balení kapsle
Ano
Česká mincovna
Loading...